IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

dr Gérard Athias – Biologiczny punkt widzenia: etologia i choroby męskie i kobiece

Wydawnictwo Wena i Instytut Wiedzy Waleologicznej zapraszają na wyjątkowe spotkanie z dr Gérardem Athiasem! Biologiczny punkt widzenia to przysłowiowa kropka nad i – jeśli naprawdę chcesz powrotu do zdrowia!

Biologiczny punkt widzenia. Etologia i choroby męskie i kobiece
Data: 04-06.10.2021
Godziny: 10.00 – 18.00
Kurs on-line
Kurs w j.francuskim. Tłumaczenie na: j.polski, j. angielski i j.rosyjski
Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują:
– 1 miesięczny dostęp do nagrania webinarium,
– Certyfikat ukończenia szkolenia (w wersji elektronicznej)
– Uczestnicy, którzy ukończyli: Biologiczny punkt widzenia. Wszyscy kłamią oprócz symptomów i Biologiczny punkt widzenia. Etologia i choroby męskie i kobiece – zaświadczenie ukończenia kursu na drukach MEN + Dyplom ukończenia szkolenia Biologiczny punkt widzenia


Pod każdą 'chorobą’ kryje się rodzinny zakaz robienia czegokolwiek, czego chcemy lub nakaz robienia czegoś, czego nie chcemy.

Początkowo koncentrowałem się na biologicznych aspektach w kontekście „dlaczego”, a od kilku lat zmierzam w kierunku „jak”. Aby to czynić, opieram się na zasadach organizujących kosmos, energię i świat ożywiony, co prowadzi mnie do ponownego przemyślenia informacji płynących z ciała , tak by odnaleźć w nich głęboki sens; poprzez spojrzenie „dawnych tradycji” i „mądrości” natury. To nowe podejście to nowy sposób postrzegania jednostki w jej całościowym ujęciu. To zrozumienie znaczenia sedna tajemnic liczb i symboliki ludzkiego ciała, pozwalające na otwarcie innych przestrzeni i innych wymiarów.
Dr Gérard ATHIAS oferuje nowe, poszerzone spojrzenie na Totalną Biologię.
Wszystkie choroby są wyrazem konfliktu. Choroba jest odruchem przetrwania, fizjologiczną adaptacją do stresu. Choroba w tej biologicznej perspektywie miałaby sens. Tak więc choroba prosi o zrozumienie, a dr Gérard ATHIAS nauczy Cię jak ją interpretować.
W tej koncepcji objaw można odczytać jako symbol, a jego uzdrowienie zależy od jego interpretacji.
Dopiero wchodząc w fizjologię i patofizjologię, interpretacja staje się „biologiczna”. Szukając jego znaczenia, umożliwia mówienie, a tym samym zrozumienie. Słowo jest zatem uprzywilejowanym środkiem uzdrawiania.
Objaw i choroba muszą być zinterpretowane i zrozumiane.
Choroba wskazuje na coś, co jest ukryte, ukryte w drzewie genealogicznym. Ujawnia historię rodzinną. Dla naszego przetrwania „choroba” wysyła nam program adaptacji do niedokończonej sytuacji emocjonalnej, jakiej doświadczył przodek.
Choroba to informacja, nauczanie, wewnętrzne słuchanie.
Pogodzenie duszy i ciała to nauka samonaprawy.
Ta praca eksploracji staje się odkrywaniem świadomości, dialogiem z wewnętrznym bytem ukrytym głęboko w naszych komórkach.
Jest pewna logika w biologii, a mózg automatyczny – nasz nieoceniony „komputer pokładowy”, który steruje każdym życiowym procesem człowieka – pozostaje nieustannie na jej usługach. Zgodnie z teorią Biologii Totalnej (Uzdrawianie Przez Świadomość) ciało funkcjonuje jako doskonały komunikator, który bezpośrednio informuje nas o tym, co dzieje się w sferze psychiki człowieka.
Z niektórych problemów życiowych często zdajemy sobie sprawę i na bieżąco staramy się je rozwiązywać, tym samym uwalniając nasz system emocjonalny z dużego ciężaru i przejmując za swoje życie świadomą odpowiedzialność. Jednak co dzieje się w sferze psychiki wtedy, gdy w żaden sposób nie uświadamiamy sobie noszonego w podświadomości konfliktu?


CZYTANIE I ROZUMIENIE CHOROBY NA BAZIE ETOLOGII
Etologia to nauka zajmująca się badaniem zachowań zwierzęcych i ludzkich, oraz ich fizjologicznych, psychologicznych i środowiskowych uwarunkowań. Arystoteles, w 384 r. p.n.e., interesował się charakterystyką zachowań zwierząt.
Gérard Athias proponuje seminarium skoncentrowane na przesłaniu choroby, objaśnianym zgodnie z nauką o zwierzętach.
W trakcie tego seminarium, poprzez badanie zachowań różnych gatunków zwierząt, poznamy niektóre choroby z innej perspektywy biologicznej.
Choroby zostaną rozszyfrowane na przykładach zachowań zwierząt.
Choroba skrywa swoją przyczynę, a jej przesłanie musi zostać ujawnione, co pozwoli zrozumieć jej biologiczne znaczenie w świadomości.
Seminarium to uwypukli biologiczną interpretację języka zwierząt.
ZROZUMIENIE CHORÓB POPRZEZ POJĘCIA MĘSKIEGO I ŻEŃSKIEGO
W sensie biologicznym komórka otrzymuje tyle samo informacji, ile przesyła. W sensie komórkowym, nasza męskość jest w równowadze z kobiecością.
Męskość pochodzi z nieba. Musi nieść i materializować swoje działanie. Mamy ją ukorzenić, aby nasze pomysły mogły stać się Działaniami.
Kobiecość to akceptacja, wrażliwość, zmysłowość, pojednanie i miłość. Kobiecość dąży do odnalezienia swej intuicji w jedności działania, aby wprawiać CAŁOŚĆ w zgodną wibrację.


Zarys tematyki szkolenia Biologiczny punkt widzenia –  Wszyscy kłamią oprócz symptomów:

  • Kryterium choroby jako „Doskonałej odpowiedzi mózgu”.
  • Jak zrobić zdanie z objawów ( jak zwerbalizować znaczenie objawów)
  • Nowotwory specyficzne – Przerzuty – Rak uogólniony.
  • „Projekt Sens”, lub jak przejść od rzeczywistej sytuacji rodziców do programów biologicznych dzieci.
  • Szczegółowe wyjaśnienia w fizjopatologii i biologii niektórych chorób (cukrzyca, prostata, nadnercza, choroba Parkinsona).
  • Symbolika kręgosłupa w połączeniu z 22 iskrami życia
  • Etologia i analogia z chorobami.

Dr Gérard ATHIAS

Absolwent Wydziału Lekarskiego Marsylii, praktykował Medycynę Ogólną i Tradycyjną Medycynę Chińską. Osobiste względy zdrowotne poprowadziły go do Totalnej Biologii Żywych Istot i od pierwszego kontaktu z tym rewolucyjnym odkryciem zmierza w kierunku tej nowej dyscypliny. W swojej pracy pogłębia i wzbogacam badania z zakresu Biopsychogenealogii. Jego nauczycielami byli Claude SABBAH i Alejandro JODOROWSKY.
W celach wizji syntetycznej (niektórzy twierdzą, że holistycznej) buduje mosty między narzędziami tak odmiennymi jak biologia totalna, pamięć komórkowa, genealogia, kabała. Wspólnym wątkiem jego nauczania jest świadomość i wiedza o Jaźni. Jego celem jest znalezienie przyczyn choroby, a tym samym kluczy do wyzdrowienia.
Autor m.in. Ciało punkt po punkcie, 22 Iskry Życia – wydanych nakładem Wydawnictwa Wena


Informacje organizacyjne:

Dzień przed kursem na podany podczas zakupu biletu adres e-mail uczestnicy otrzymają dostęp do pokoju webinaryjnego wraz z pełną instrukcją. Po zakończeniu kursu uczestniczki/uczestnicy otrzymają 1 miesięczny dostęp do nagrania webinaru. Jeśli nie otrzymacie powiadomienia proszę sprawdzić folder SPAM!
Szkolenia, które można kupić w pakiecie:
Biologiczny punkt widzenia. Wszyscy kłamią oprócz symptomów (nagranie)
GEST – Dekodowanie bioenergetyczne cz.1:   5-7 listopada

Podziel się tym wydarzeniem

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Początek:
4 października 2021 @ 10:00
Koniec:
6 października 2021 @ 18:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Witryna internetowa:
https://evenea.pl/pl/wydarzenie/etologiaathias