IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

Dynamika i psychologia pieniędzy


 

Prowadzący: dr Ev Khazin, prof. Marik Khazin
Miejsce: Poznań, Plac Wolności 18
Godziny: 10-18
Data: 4-5.02.2020

 
 
Szkolenie dotyczące pieniędzy jako wyznacznika relacji międzyludzkich i czynników kształtujących różne obszary naszego życia.
Pierwszym człowiekiem w psychoterapii, który twierdził, że pieniądze mają ukryte znaczenie, był Zygmunt Freud. Kojarzył pieniądze z odchodami i z ogólnie rzecz biorąc, z czymś obrzydliwym i podłym. Również współcześnie mówi się o pieniądzach, jako o czymś brudnym. Tkwimy w przekonaniu, że „o pieniądzach się nie rozmawia”, że to temat „śliski” i „wrażliwy”.
Jednak patrząc na pieniądze z innej perspektywy trzeba przyznać, że są one rodzajem energii, siłą napędową naszej cywilizacji. Pieniądze są symbolem pasji, władzy, lęków i złudzeń.
PROBLEMY FINANSOWE to jednak tylko wierzchołek góry lodowej, pod którą kryją się głębokie, niewidoczne konflikty między członkami rodziny. Z drugiej strony same pieniądze mogą być również źródłem konfliktów związanych z bezsilnością i władzą, zazdrością i zawiścią, manipulacją i urazą.
 
1. Co oznaczają dla Ciebie i Twojej rodziny pieniądze i dobra materialne, w tym:
– Jaka jest ukryta rola pieniędzy w twojej rodzinie?
– co i ile chciałbyś mieć i dlaczego tego potrzebujesz?
– kto jest komu winien i kto jest za co odpowiedzialny?
Najprawdopodobniej przekonacie się, że marnujecie swoje cenne mocne strony na realizację obcych wam celów, staracie się zaspokoić nie własne potrzeby lecz pragnienia innych członków waszej rodziny, bez żadnej wdzięczności z ich strony.
2. Mówienie o pieniądzach otwarcie! To nawyk, którego należy się nauczyć. Podczas warsztatów przetestujecie możliwości przezwyciężenia tabu i zasad rodzinnych, zabraniających mówienia o pieniądzach.
3. Przywracanie porządku w swoich wyobrażeniach na temat pieniędzy. Ujawnimy obawy i troski, związane z tajnym znaczeniem pieniędzy. Omówimy wiele przykładów obrazujących w jaki sposób można przezwyciężać własne lęki i poczucie winy, a także jak pomóc w pozbyciu się obaw i poczucia winy u osób, które kochamy.

Wiele trudności życiowych powstaje wtedy, gdy dokonujemy wyboru między pieniędzmi a miłością. To szkolenie to pomost do tego, by mieć w życiu i jedno i drugie.

 
[otw_shortcode_button href=”http://biletdozdrowia.pl/pl/bilety/507″ size=”large” bgcolor=”#5DA171″ icon_type=”general foundicon-cart” icon_position=”left” shape=”radius” border_color=”#2d7541″ target=”_blank”]Zamów bilet[/otw_shortcode_button]

Podziel się tym wydarzeniem

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Początek:
4 lutego 2020 @ 10:00
Koniec:
5 lutego 2020 @ 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
http://biletdozdrowia.pl/pl/bilety/507