IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

ENNEAGRAM

28 maja 2017

prowadzi: dr Piotr Pałagin
Miejsce: Plac Wolności 18, Poznań
Godzina: 10-18

Opis:

W tym ustawieniu wykorzystuje się – oprócz planet z „Gwiazdy Magów” – dwie dodatkowe planety: Urana i Neptuna.

Uran to kosmiczny sposób istnienia człowieka, wyjście poza schematy, aktywizowanie do zmian.
Neptun to skoncentrowana historia człowieka, mity, symbolika, archetyp.

„Ponieważ mamy teraz nie siedem, ale dziewięć pozycji, możemy poszukującego swojej drogi duchowej, swojego miejsca na Ziemi, posadzić w środku Enneagramu, a pozostałych uczestników rozsadzić w sposób geometryczny wokół niego, z tym że siedząc w obracanym fotelu, może on z każdym wejść w głęboki kontakt. I wtedy kiedy jest on gotowy skonfrontować się ze swoją kosmiczną rolą czy ze swoim głównym tematem życia, ja proponuję mu, aby wybrał jednego z tych dziewięciu uczestników i wyczuł swoje głębokie powiązanie i kontekst tu i teraz. I tego, kogo on z jakichś względów wybiera, wyznaczamy na Słońce, czyli na jego wewnętrzne „ja” albo inaczej mówiąc – alter ego. Reszta uczestników wchodzi w role, które przypadają im automatycznie według struktury tej gwiazdy. Zadaniem tych uczestników, którzy grają role, jest wyczuć je. Wychwycić to, co wyczuwają w systemie tego człowieka. Każde słowo tego głównego bohatera, każda jego intonacja wzbudzają w uczestnikach różnego rodzaju uczucia bądź chęć wypowiedzenia czegoś. I w taki sposób tworzy się misterium, a każdy z uczestników bardzo powoli i delikatnie dochodzi do tej roli, która w tym ustawieniu się wykluwa.

* Enneagram a „Gwiazda Magów” – różnice z punktu widzenia uczestnika:

Pogłębienie wewnętrznej pracy wykonanej w czasie „Gwiazdy Magów”.
Nowa jakość będąca więcej niż sumą części składowych. Ze względu na układ i wzajemne relacje elementów Enneagramu i siłę kanału informacyjnego, jaki tworzy, buduje się struktura osobowości – całość powiązana z transpersonalnymi warstwami głównego bohatera.
Symbolika „Gwiazdy Magów” odnosi się do człowieka stojącego, żyjącego na Ziemi, natomiast symbolika Enneagramu ma charakter bardziej kosmiczny i odnosi się do duchowej, kosmicznej drogi człowieka.
Zmiana perspektywy:

„Jeśli przyrównać człowieka do planety, to w «Gwieździe Magów» jego zadanie polegało na zharmonizowaniu wielu aspektów życia na tej swojej planecie, tak by całe życie planety przebiegało we względnej równowadze. Natomiast w Enneagramie jego zadaniem jest odnalezienie swojego miejsca jako planety w Kosmosie, swojego miejsca w konstelacji z innymi planetami, w kosmicznym porządku”.

[otw_shortcode_button href=”http://biletdozdrowia.pl/pl/bilety/166″ size=”large” bgcolor=”#5DA171″ icon_type=”general foundicon-cart” icon_position=”left” shape=”radius” border_color=”#2d7541″ target=”_blank”]Kup bilet[/otw_shortcode_button]

Podziel się tym wydarzeniem

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
28 maja 2017
Godzina:
10:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

STRONA GŁÓWNA

Organizator