IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

Głód diety i dlaczego nie działa to na dłuższą metę

23 czerwca 2019, Poznań

prowadzi: dr Ev Hazin
godzina: 19:00 – 21:00
miejsce: ul.Bukowska 12 sala 108 – WTC Poznań
cena normalna 20 zł
 
Jak strącić jedzenie z piedestału i wypełnić życie innymi wartościami
Spójrz, jak jesz, a zrozumiesz, jaki masz związek z matką – mówi psycholog i ekspertka Totalnej Biologii / Recall Healing Ev Hazina. Brak uwagi i ciepła w dzieciństwie rekompensujemy przy pomocy potraw przygotowanych przez mamę. Wypełniamy pustkę, zajadamy tęsknotę i samotność, kiedy jej już nie ma. A czasami, stając się rodzicami, używamy tego narzędzia do zarządzania nie tylko naszymi własnymi uczuciami, ale także naszymi dziećmi i bliskimi.
dr Ev Hazin: psychoterapeutka, specjalistka Recall Healing i psychologii żywienia. Prowadzi szkolenia i programy w centrum szkoleniowym – Marika Hazina. Współautorka książki „Otwórz okno. Jak wprowadzić nowe możliwości do swojego życia” Izrael 2015r.
Na spotkania i treningi zapraszają UZDROWISKO POZNANIA ALPHA GRAVITY i Instytut Wiedzy Waleologicznej
 

Czym jest psychologia żywienia i jak można poprzez nią poznać samego siebie?


Proces jedzenia umyka w ciągu dnia, abyśmy nie zauważali ile czasu, a także uwagi poświęcamy takiemu trywialnemu, choć jednocześnie trudnemu tematowi, jak jedzenie.
Temat ten nie pozostawia nikogo obojętnym. Niektóre z najgorętszych walk w sieciach społecznościowych to walki zwolenników lub przeciwników wegetarianizmu czy też wielbicieli najostrzejszych diet. Zrywając się z takich diet, natychmiast uciekają się oni do zakazanego posiłku. Za każdym aktem kulinarnym, niezależnie od tego, czy chodzi o wybory żywieniowe, a nawet oglądanie programu kulinarnego, nie wspominając o codziennych metodach gotowania, kryją się głębokie procesy psychologiczne.
Uważa się, że zaburzenia i anomalie żywieniowe pochodzą jeszcze z okresu prenatalnego, kiedy matka zajadała stres słodyczami. A później, karmieniem próbowała pocieszyć, uspokoić, odwrócić uwagę lub złagodzić ból. Niewielu z nas dorastało w bliskim i uczciwym kontakcie z naszymi potrzebami, a jeżeli o jedzenie chodzi – panuje tu już kompletny bałagan!
Żyjemy w największej sprzeczności pomiędzy faktem, że jedzenie jest dla nas wszystkim, a tym, że jedzenie jest trucizną, która może zniszczyć nasze ciało, zdrowie i atrakcyjną formę.
Ta sprzeczność rodzi wiele mitów na temat żywności, zdrowego odżywiania, a tym samym wielu problemów z jedzeniem. Dieta, jedzenie, trzymanie się skromnego, monotonnego i „użytecznego” menu a czerpanie przyjemności i różnorodności z jedzenia, czego nie ma w żadnym innym obszarze życia.
O tym na czym polega moja praca w sferze psychologii żywienia.
Nie jest konieczne, abyś miał nadwagę. Nawet jeśli jesteś tak szczupły, że możesz ukryć się za wędką, temat jedzenia dotyczy również Ciebie. Setki ludzi próbowało tej metody samowiedzy jako pomocy, przewodnika ku bardziej trzeźwemu związkowi ze sobą i jedzeniem. Zostań swoim własnym asystentem.
 

Głód i dieta i dlaczego to nie działa na dłuższą metę. 


Nie musisz mieć nadwagi lub jakichkolwiek problemów żywieniowych o skomplikowanych nazwach. Wystarczy, że doświadczyłeś walki ze swoim własnym ciałem, świadomością dietetyczną i odkładaniem życia na „później, kiedy będę już szczuplejszy i sprawniejszy”. Zajadasz nieprzyjemne emocje słodyczami? Ciało nie jest idealne? Bujasz się na huśtawce mogę – nie mogę.
Ten wykład będzie przydatny dla tych, którzy są już zmęczeni sobą. Dla tych, którzy zmagają się z odbiciem w lustrze. Dla tych, którzy ważą się częściej niż wymaga tego logika. Dla tych, którzy po prostu mają pomieszany związek z jedzeniem.
Wystarczająco cierpienia, do tego jeszcze samemu? Jest wyjście. Praktyka pokazuje, że przekształcenie bolesnego związku z jedzeniem i ciałem jest MOŻLIWE tylko dzięki znajomości samego siebie i swoich prawdziwych potrzeb! Jeśli jesteś gotowy podjąć wyzwanie i wreszcie zrezygnować z diet, z obwiniania i zatruwania siebie to przyjdź TUTAJ. Podniesie się zasłona nieapetycznych form samookaleczających zachowań i wszystkiego, co za tym stoi. Jest to głębokie zanurzenie w szczerym dialogu z samym sobą na temat symboliki i relacji z jedzeniem i wyjątkowej historii odżywiania się: o myśleniu dietetycznym i wielu problemach z wizerunkiem własnego ciała oraz ich destrukcyjnych konsekwencji; o pułapce stereotypów narzuconych przez społeczeństwo na temat wyglądu i ich konsekwencji. A także o wszystkich nowoczesnych sposobach na przywrócenie zdrowej równowagi w relacjach z ciałem i jedzeniem.
 


Podziel się tym wydarzeniem

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
23 czerwca 2019
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Organizator