IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

Gwiazda Magów

 
Prowadzi: Piotr Pałagin
Termin: 11.11.2019
Miejsce: Warszawa, ul.Białostocka 4
Godzina: 10-18
 

„Gwiazda Magów”

jest nazywana również teatrem terapeutycznym albo po prostu terapią na głębokim, podświadomym poziomie. W tym „teatrze” wszyscy uczestnicy są jednocześnie aktorami, pacjentami i terapeutami. Niepotrzebne są do tego żadne szczególne zdolności, a jedynie wiedza i intuicja prowadzącego taką terapię.
 
„Gwiazda Magów” składa się z 7 elementów, którym są przyporządkowane treści zarówno symboliczne, jak i realistyczne. W psychologicznym ujęciu tym siedmiu elementom przyporządkowuje się takie pojęcia jak:

 • ŚWIADOMOŚĆ („ja”),
 • PODŚWIADOMOŚĆ (dusza),
 • MIŁOŚĆ (motywacja),
 • MYŚLENIE (odruch, impuls),
 • SIŁA (działanie),
 • ŚWIATOPOGLĄD (filozofia),
 • WIARA (zasady).

W ujęciu medycznym – jest to siedem typów komórek (tkanek), z których zbudowany jest organizm. Dysharmonie pomiędzy nimi prowadzą do chorób.
Przy użyciu „Gwiazdy Magów” można scalić różne poziomy problemów człowieka. Jest to kluczowy punkt widzenia w holistycznej medycynie i psychologii. Za pomocą „Gwiazdy Magów” można rozwiązać wiele problemów emocjonalnych, fizycznych, a także rozwiązać spory, uleczyć negatywne związki, czy uwolnić się od blokad spowodowanych traumatycznymi przeżyciami.
Najsilniejszym narzędziem w tej praktyce jest MISTERIUM GWIAZDY MAGÓW. Słowo „misterium” bywa zastępowane czasami przez słowo „teatr”, „gra”, a nawet „zabawa”. Wszystko zależy od punktu widzenia, podejścia i oczekiwań. Jest to misterium, dlatego że zmiany w człowieku, który bierze w nim udział, zachodzą na bardzo głębokim poziomie, często dotyczą wczesnego dzieciństwa.
Jest to również mądra zabawa, w której możemy śledzić własne reakcje na różne wydarzenia, możemy przyjrzeć się „z boku” własnym emocjom i ograniczeniom. Podczas tej zabawy możemy się śmiać, ale i płakać, to jest bardzo indywidualne. Nawet rola obserwatora w takim misterium jest bardzo cenna i może przynieść odpowiedzi na pytania, które nurtują nas od lat.
W misterium bierze udział 7 planet, gdzie każda symbolizuje określoną sferę życia człowieka, obszar jego psychiki, rodzaj komórek w organizmie itp. Wewnętrzny problem posiada wielowymiarowy charakter, dlatego też misteria poruszają od razu kilka warstw, a dokładniej wszystko, co wiąże się z chorobą, życiowym niepowodzeniem, dramatem rodzinnym itp. Uczestnik misterium może wybrać sobie dowolną rolę.
Ze względu na ilość planet, może być 7 misteriów i 7 prawd, które za nimi stoją, często są to podstawowe pytania, które zadaje sobie człowiek:

 • MISTERIUM SŁOŃCA – „Kim jestem?”
 • MISTERIUM MERKUREGO – „Myśleć jest ciężko, ale nie myśleć- jeszcze ciężej.”
 • MISTERIUM WENUS – „Czego chcę?“, „Piękno ocali świat“.
 • MISTERIUM MARSA –„Zrobiłem to.“
 • MISTERIUM JOWISZA – „Rola, która mnie samemu (samej) się podoba.”
 • MISTERIUM SATURNA – „Każdy ma swoją prawdę”
 • MISTERIUM KSIĘŻYCA – „Przestrzeń wewnętrzna i wolność odczuć.”

Każde takie misterium jest improwizacją, ponieważ na początku określany jest tylko temat, a sposób rozwiązania problemu pojawia się samoistnie podczas procesu i zależy od jego uczestników.
 
Przeczytaj o treningu „Gwiazda Magów” w Zwierciadło.pl.
Przeczytaj również: „Dojrzałość kobiety”
 
[otw_shortcode_button href=”http://biletdozdrowia.pl/pl/bilety/492″ size=”large” bgcolor=”#5DA171″ icon_type=”general foundicon-cart” icon_position=”left” shape=”radius” border_color=”#2d7541″ target=”_blank”]Kup bilet[/otw_shortcode_button]

Podziel się tym wydarzeniem

 • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
11 listopada 2019
Godzina:
10:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
http://biletdozdrowia.pl/pl/bilety/492

Miejsce wydarzenia

Organizator