IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

Kurs masażu orientalnego


Witajcie, nazywam się Nikołaj Filimonow. Jestem fizjoterapeutą i praktykującym masażystą, instruktorem Międzynarodowej Szkoły Masażu, mistrzem technik orientalnych, osteopatą i rehabilitantem.
Zacznę od wersów poety Srebrnego Wieku:
.. Ciało jest mi dane – co mam z nim zrobić,
Takim jedynym i takim moim?
Za radość
spokojny oddech
i życie
Komu, powiedz mi, dziękować?
J
estem ogrodnikiem, i tak samo jestem kwiatem
Nie jestem sam w lochach świata…
/ Osip Mandelsztam, 1910.
 
Kontynuując w języku, w którym napisany jest ten werset – języku symboliki – zwracam się do wszystkich obecnych: „ogrodników” – terapeutów, psychologów, psychoterapeutów, masażystów, trenerów- tych, którzy lubią praktykę i zwracają uwagę na psychosomatykę podczas diagnozowania stanu ludzkiego. Zwracam się też do „kwiatów” (Korony Stworzenia) – ludzi, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje ciało, aby poznać jego reakcje: to, co chce im powiedzieć – jego język, o czym ono mówi… I odpowiednio – co i jak zrobić, by nie tylko harmonijnie i skutecznie współdziałać z ciałem, ale także osiągnąć „radość oddech i życie”!
Zapraszam wszystkich na kurs mojego autorstwa, który uczy tego dialogu w oparciu o specjalnie wybrane i sprawdzone techniki i metody, a także ćwiczenia terapii zorientowanej na ciało. Jak działa terapia zorientowana na ciało? Wyjaśnię, żeby zarówno dla „ogrodników” jak i „kwiatów” było to jasne:
Ból, napięcie lub blokada w ciele sygnalizują wcześniej przeżytą psychotraumę lub szereg nieprzyjemnych sytuacji w życiu człowieka. Ciało jest nosicielem rodzinnych, środowiskowych i osobistych historii osoby. Zgodnie z lokalizacją napięcia, bólu i blokad można określić strategię zachowania, myślenia, które prowadzi jej nosiciela do określonej choroby.
Terapeuta zorientowany na ciało („doświadczony ogrodnik”) czyta informacje na temat stanu zdrowia, nawyków, barier psychologicznych i sposobów reagowania ludzi jak na mapie. Delikatnie działając na psychikę poprzez ciało usuwa bariery psychologiczne.
Na tym seminarium zwracam szczególną uwagę i uczę diagnostyki w żołądku i plecach (plecy to nasza przeszłość -„za”, „za nami zostało…”). Blokady na plecach i brzuchu powstrzymują nas więc i nie pozwalają nam się rozwijać i żyć w stanie tu i teraz. Czytajmy je i usuwajmy!
Seminarium obejmuje również pięć żywiołów i ich wpływ (woda, ogień, ziemia, powietrze, metal), a także energię Yin i Yang.
Nauczę was, jak diagnozować i równomiernie harmonizować wszystkie elementy. Poznamy technikę Full/Empty Space która pozwala zharmonizować Yang (dużo emocji, stagnacja). Rozważymy także technikę „ręki matki – syna” która pozwala zharmonizować się dzięki znalezieniu dwóch punktów swojego ciała. Ciało, jak mawiał mój Nauczyciel, ma całą wiedzę, a naszym zadaniem jest obudzić ją i zastosować w życiu. Można to porównać do zjawiska naturalnego, na przykład gór, które ulegną zjawisku erozji, a jednak wciąż będą miały piękny kształt i zachowają swoje właściwości.
Do ogrodników – terapeutów (mam nadzieję, że jesteś już przyzwyczajony do tego określenia):
Moim głównym zadaniem jest nauczyć cię osiągania stanu Zen (medytacji). Chcę, aby terapeuta wszedł w siebie i dostroił się do fali oraz kontaktu z klientem – jak książka, jak historia życia, która wymaga pomocy. Nauczymy się diagnozować, oceniać stan, który zaciska i blokuje oraz jak go zharmonizować. Technika „Dotyk”, którą również poznamy, pozwoli nam dostroić się do stanu harmonii Ciała. Da nam miłość, wsparcie, relaks, spokój ducha – pozytywne i jednocześnie pełne energii.
Przyjrzymy się technice mojego autorstwa „Elbow”. Dzięki niej możemy uleczyć określone punkty, uwolnić duży przepływ energii ujemnej, usunąć wiele emocjonalnych blokad. Technika „kazzlu” nauczy wyzwolenia poprzez odkrztuszanie emocji.
Opowiem ci o czakrach i najczęstszych chorobach psychosomatycznych. Nauczymy się usuwać dziesięć warunków.
Będę nauczał, jak wchodzić w stan gotowości, aktywności oraz zapoznam was z praktykami oddychania.
Moje seminarium dzieli się na 85% praktyki i 15% teorii (w przeciwieństwie do moich kolegów, wyznaję podejście praktyczne), więc razem przestudiujemy i NATYCHMIAST WDROŻYMY zdobytą wiedzę.
Po seminarium poczujesz się jak u siebie, uwolnisz się od zacisków i blokad – także w domu, a nie tylko podczas naszego spotkania.
Nauczymy się znajdować blokadę i przekazywać jej niezbędny impuls, rozumieć meridiany, 5 żywiołów, Yin Yang, wpływ czakr. Poznamy techniki stanu roboczego „Pozycja robocza”, praktyki oddechowe, praktyki „Kaszel”, „Ręka matki – syna” i nauczymy się masażu regenerującego. Dowiemy się, jak rozmawiać z klientem, jak się dostroić i poprawnie wydawać zalecenia.
 
Czekam na Ciebie podczas moich zajęć praktycznych!
 
Moje zalecenia w sprawie tego, co mieć ze sobą podczas wizyty:

 • Wygodne ubrania (skarpetki, dres),
 • dywanik (jeśli nie ma go na korytarzu),
 • notatnik i długopis do zapisywania i utrwalania informacji, które otrzymasz na własną korzyść.

 
A co najważniejsze, zabierz ze sobą szczere pragnienie, aby wpuścić do siebie zasób nowej wiedzy, a wraz z nim – zasób nowych możliwości dla siebie i swojego ciała!
 
Podsumuję krótko:
Mój kurs jest przeznaczony dla praktykujących specjalistów oraz dla osób poszukujących siebie, chcących lepiej zrozumieć swoje ciało i jego reakcje, zaangażowanych w ćwiczenia ciała. Ucząc się metod relaksacji, harmonizacji, samopomocy i samouzdrawiania bez leczenia, wykorzystując naturalne siły ciała, poprzez proste i skuteczne ćwiczenia na moim kursie, możesz pomóc uzdrowić swoją rodzinę i przyjaciół.
 
Dowiedz się, jak pozbyć się swoich i cudzych blokad i napięć w ciele (usuwanie blokad psychosomatycznych i emocjonalnych).
 
W programie szkoleniowym:

 • praca z ciałem (techniki masażu), ćwiczenia oddechowe;
 • autorskie metody pracy ze świadomością, podświadomością;
 • medytacyjne techniki samoleczenia;
 • metody wyłączania dialogu wewnętrznego;
 • metody psychoanalizy ciała;
 • ćwiczenia praktyczne według V. Reicha, A. Lowena, F.;
 • studiowanie i stosowanie podczas masażu zasad yin-yang, kyu-jitsu (puste i pełne miejsca), siedmiu czakr i pięciu żywiołów systemu;
 • praca z czakrami, południkami energii i punktami pacjenta.

 
Jakie korzyści oferują te warsztaty?

 • techniki masażu i techniki terapii zorientowanej na ciało;
 • technika ekspozycji na części ciała klienta za pomocą jego ciała;
 • techniki uwalniania blokad emocjonalnych i napięć mięśniowych;
 • diagnoza stresu emocjonalnego;
 • badanie medycyny chińskiej.

 
Co poczujesz po seminarium:

 • wyzwolenie, przypływ energii;
 • przywrócone połączenie między ciałem, uczuciami i myślami;
 • integralność wewnętrzną i powrót witalności;
 • lepsze zdrowie fizyczne, jak i stan psychiczny;
 • motywację do własnego wzrostu i samorozwoju.

 
Adres: Grunwaldzka 519b, Plewiska
Data: 31.01.2020
Godziny: 10.00-18.00
Prowadzący: Nikolai Filimonov
[otw_shortcode_button href=”http://biletdozdrowia.pl/pl/bilety/521″ size=”large” bgcolor=”#5DA171″ icon_type=”general foundicon-cart” icon_position=”left” shape=”radius” border_color=”#2d7541″ target=”_blank”]Zamów bilet[/otw_shortcode_button]

Podziel się tym wydarzeniem

 • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
31 stycznia 2020
Godzina:
10:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
http://biletdozdrowia.pl/pl/bilety/521