
26-27 kwietnia
Uzdrowisko NoGravity, Plewiska k.Poznania, ul. Grunwaldzka 519b/6 (II piętro)
26 kwietnia: 13:00-19:00
27 kwietnia: 9.00-15.00
Forma warsztatów:
Zajęcia stacjonarne z transmisją online – 2 dni po 6 godzin.
Wydarzenie prowadzone w języku rosyjskim z tłumaczeniem na język polski.
Po skończonym szkoleniu uczestnik otrzymuje:
-dostęp do nagrania,
-certyfikat ukończenia szkolenia.
Planowane przerwy:
• 26 kwietnia – przerwa w godz. 15:30–16:15
• 27 kwietnia – przerwa w godz. 12:00–12:45
Wszystkie osoby uczestniczące w warsztatach stacjonarnych w Uzdrowisku NoGravity w Plewiskach – zapraszamy (w cenie biletu), na:
• Zdrowe, wegetariańskie przekąski, kawę, herbatę konopną oraz żywą wodę Kangen.
Woda Kangen to więcej niż nawodnienie! Dzięki sześciokątnej strukturze cząsteczek wnika głębiej w komórki, skutecznie wypłukując toksyny i wspierając naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Natychmiast nawadnia organizm!
• Możliwość skorzystania z diagnozy wykonanej przez dr. Ałłę Kutsenko podczas warsztatów (w ramach biletu, bez dodatkowych opłat).
• Atrakcyjny rabat 30% na floating.
• Specjalny rabat na stacjonarne, indywidualne sesje u dr. Ałły.
Serdecznie zapraszamy do zapisu i odwiedzenia Uzdrowiska NoGravity.
Na wydarzeniu można zakupić również bilety na wydarzenie „Nerw Błędny i Terapia Poliwagalna. Praca z ciałem.” – 12-13.04.2025.
Nerw błędny (nervus vagus) jest jednym z najważniejszych nerwów w ludzkim ciele, a jego rola w regulacji ciała i emocji jest coraz bardziej doceniana w badaniach z zakresu neuropsychologii i psychologii. Nerw błędny jest częścią autonomicznego układu nerwowego i wpływa na wiele procesów w naszym organizmie, w tym regulację tętna, trawienie oraz reakcje na stres.
Układ nerwowyodzwierciedla stan i kondycję ciała. Pełni rolę wewnętrznego barometru i kompasu organizmu. Jego kondycja ukazuje również emocje i związany z nimi stan narządów wewnętrznych, a także określa poziom stresu. Techniki pracy z ciałem i emocjami pozwalają uregulować nerw błędny i przywrócić równowagę i harmonię nie tylko w układzie nerwowym, ale również w całym organizmie.
Uregulowany układ nerwowy jest fundamentem naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.
Informacje organizacyjne:
Planowane przerwy:
• 12 kwietnia – przerwa w godz. 15:30-16:15
• 13 kwietnia – przerwa w godz. 12:00-12:45
Wszystkie osoby uczestniczące w warsztatach stacjonarnych w Uzdrowisku NoGravity w Plewiskach – zapraszamy (w cenie biletu), na:
• Zdrowe, wegetariańskie przekąski, kawę, herbatę konopną oraz żywą wodę Kangen.
Woda Kangen to więcej niż nawodnienie. Dzięki sześciokątnej strukturze cząsteczek wnika głębiej w komórki, skutecznie wypłukując toksyny i wspierając naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Natychmiast nawadnia organizm.
• Możliwość skorzystania z krótkiej konsultacji wykonanej przez dr Ałłę Kutsenko podczas warsztatów (w ramach biletu, bez dodatkowych opłat).
• Atrakcyjny rabat 30% na floating.
• Specjalny rabat na stacjonarne, indywidualne sesje u dr Ałły.
Serdecznie zapraszamy do zapisu i odwiedzenia Uzdrowiska NoGravity.
Nerw Błędny i Terapia Poliwagalna. Praca z emocjami. – 26-27.04.2025
EMOCJE są lustro funkcjonowania naszego układu nerwowego. Gdy cierpi układ nerwowy, cierpią także narządy wewnętrzne i całe ciało. Jak przywrócić równowagę w pracy układu nerwowego, skoro nie istnieją na to żadne leki? Dzięki pracy z emocjami.
✅Nerw błędny ma połączenia z układem limbicznym, który jest odpowiedzialny za emocje. To połączenie pozwala na wpływ emocji na funkcje fizjologiczne, takie jak tętno i oddychanie. Nerw błędny odgrywa kluczową rolę w odpowiedzi organizmu na stres. Działa w sposób odwrotny do układu sympatycznego, który jest odpowiedzialny za reakcję „walcz lub uciekaj”. Aktywacja nerwu błędnego sprzyja stanom relaksu i uspokojenia.
✅W terapii zaburzeń emocjonalnych, takich jak depresja czy lęk czy rozdrażnienie stosuje się techniki pracy z nerwem błędnym, aby pomóc w regulacji emocji i poprawie ogólnego zdrowia i samopoczucia.
✅Wpływ nerwu błędnego na regulację emocji i reakcji organizmu na stres. Jego stymulacja przynosi korzyści w obszarze zdrowia psychicznego, a zrozumienie jego roli w kontekście emocji otwiera nowe możliwości terapeutyczne.
✅Warsztaty praktyczne i ćwiczenia pomagające wykryć zaburzenia w układzie wegetatywnym oraz wzmacniające nerw błędny. Praca z emocjami.
Nerw Błędny i Terapia Poliwagalna. Praca z ciałem 12-13.04.2025
✅Specyfika anatomii układu nerwowego człowieka. Budowa i najważniejsze informacje o układzie nerwowym człowieka. Autonomiczny układ nerwowy
dzieli się na dwie główne części: ośrodkowy układ nerwowy (OUN): mózg i rdzeń kręgowy, oraz obwodowy układ nerwowy (OUN): nerwy i zwoje. W ramach obwodowego układu nerwowego wyróżniamy dwa główne podsystemy: somatyczny układ nerwowy, który kontroluje ruchy dobrowolne, oraz autonomiczny układ nerwowy (AUN), który reguluje funkcje organów wewnętrznych, takich jak serce, płuca czy układ pokarmowy.
Podział autonomicznego układu nerwowego.
- Układ współczulny – odpowiedzialny za reakcję „walcz lub uciekaj”, mobilizując organizm do działania w sytuacjach stresowych.
- Układ przywspółczulny – odpowiada za relaksację i regenerację organizmu, promując procesy trawienne i odpoczynek.
✅Nerw błędny – „państwo w państwie”
Nerw błędny (nervus vagus) jest najdłuższym nerwem czaszkowym i kluczowym elementem autonomicznego układu nerwowego. Wpływa na wiele funkcji organizmu, w tym: regulację tętna, kontrolę nad procesami trawiennymi, wpływ na odczuwanie stresu i emocji.
Nerw błędny łączy różne narządy i systemy, wpływając na ich współpracę i funkcjonowanie. Jego kondycja jest fundamentalna dla ogólnego zdrowia psychicznego i fizycznego, a jego dysfunkcje mogą prowadzić do wielu problemów zdrowotnych.
✅Jak rozpoznać, że autonomiczny układ nerwowy nie funkcjonuje prawidłowo
U dziecka i u osoby dorosłej (analiza objawów)
✅Ćwiczenia wzmacniające układ nerwowy oraz samodiagnoza nerwu błędnego. Praca z ciałem. Praktyki te mogą pomóc w regulacji autonomicznego układu nerwowego i zwiększeniu poczucia spokoju.
Prowadząca:
Dr Ałła Kutsenko – neurolog z ponad 30-letnią praktyką medyczną, terapeutka specjalizująca się w osteopatii, homeopatii, refleksologii, psychosomatyce oraz metodach manualno-korekcyjnych. Twórczyni autorskiego programu terapeutycznego opartego na terapii czaszkowo-krzyżowej. W swojej pracy łączy wiedzę medyczną, doświadczenie oraz alternatywne podejścia do zdrowia, skutecznie pomagając pacjentom w najtrudniejszych przypadkach.
Wywiad z dr Ałłą Kutsenko w Pytaniu na Śniadanie:
Uwaga! Kody rabatowe nie obejmują pakietów – dotyczą tylko pojedynczych szkoleń.
Do zniżki w wysokości 50% upoważnieni są studenci do ukończenia 26. roku życia (za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej) oraz emeryci i renciści (po okazaniu legitymacji).
Podstawą otrzymania zniżki jest przesłanie skanu/zdjęcia ważnej legitymacji i kontakt mailowy: kursy@iww.pl
Zniżka nie obejmuje pakietów oraz biletów czasowych.