IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

Odchudzanie z głową – praktyki – dr Jolanta Nalewaj-Nowak

W odchudzaniu najważniejszy jest mózg i odpowiednie podejście. Jednak sam aspekt psychologiczny to za mało. Nasze ciało ma swoje potrzeby. Jeżeli nauczymy się zwracać na nie uwagę, pożegnamy dodatkowe kilogramy na lata, nie tylko na lato!

Możesz schudnąć bez głodówki i stresu, bez diety cud i restrykcji. Korzystając z wiedzy naukowej o odżywianiu w kontekście Totalnej Biologii odchudzanie może być naprawdę proste. W dodatku otrzymasz „gotowca”, który poprowadzi Cię przez wyzwanie praktyczne i jeszcze bardziej je ułatwi, a na końcu konkretny feedback psychodietetyka, dietetyka klinicznego i psychoonkologa Dr Jolanty Nalewaj-Nowak.

1. Odchudzanie z głową – teoria – nagranie

Próbujesz schudnąć, ale nie osiągasz trwałych efektów? Stosujesz diety, ale Twoja waga ani drgnie lub wciąż wraca z nawiązką? Chcesz wreszcie skutecznie schudnąć? Zrób to z głową!

Ograniczenie kalorii, zwiększenie aktywności fizycznej, specyfiki poprawiające trawienie często okazują się niewystarczające. Nie uwzględniają wszystkich niezbędnych elementów skutecznego odchudzania: funkcjonowania mózgu, metabolizmu i pracy jelit. Zwykle nie potrafimy rozpoznawać sygnałów naszego ciała i interpretujemy je jako głód. Jedzenie jest dostępne cały czas i nieustannie nas kusi. Paradoksalnie nadwaga często jest wynikiem niedoborów pokarmowych i niedożywienia. Jak to wszystko połączyć?

Jak jeść, żeby czuć się dobrze, nie chorować i jeszcze do tego „dobrze” wyglądać! Oto jest pytanie! Odpowiedź na nie zna Psychodietetyka i dr Jolanta Nalewaj-Nowak, która niechętnie używa słowa dieta. Wzmacnia pozytywnie i potrafi dotrzeć ze swoją wiedzą do każdego!
Jeśli lubisz jeść, nie lubisz się ograniczać i chcesz być zdrowa / zdrowy. Nie chcesz chorować i chcesz się dobrze czuć – to webinarium jest dla Ciebie!

2. Odchudzania z głową praktyki – 13.06.2022

Druga część cyklu o zdrowym odchudzaniu w kontekście dietetyki, psychodietetyki i Totalnej Biologii. Po zapoznaniu się z częścią teoretyczną przechodzimy do praktyki. Rozpoczynamy 21 dniowe wyzwanie „Odchudzanie z głową”.

Po zakupie otrzymasz karty pracy, które należy wypełniać przez 21 dni.

Jak to działa:

Przed podjęciem wyzwania zmierz się, zważ i zapisz wyniki (obwód w talii – na wysokości pępka, obwód w biodrach – na wzgórku, waga, wzrost). Porównamy je z końcowymi wynikami po przeanalizowaniu Twoich kart pracy. Otrzymasz indywidualne wskazówki psychodietetyka dostosowane do Twoich wyników i potrzeb.

15 zasad i 21 dni – codziennie wieczorem zaznaczaj, które zasady udało Ci się zastosować. Aby odczuć i zauważyć zmiany powinno się zaznaczyć około 80% z nich. Pamiętaj jednak, że ważniejsza niż perfekcjonizm jest konsekwencja i autentyczność. Jeżeli nie uda Ci się zastosować do zasad, zaznacz to w swoich kartach pracy. Takie informacje pomogą nam odnaleźć ewentualną przyczynę problemu i znaleźć skuteczne rozwiązanie. Tylko przesyłając faktyczny przebieg wyzwania możesz otrzymać wyniki, które pomogą Ci schudnąć.

Ważne!

Aby wziąć udział w wyzwaniu – obejrzyj nagranie webinaru „Odchudzanie z głową”, jeżeli nie brałaś/brałeś w nim udziału. Jest to niezbędne, aby przeprowadzić część praktyczną. Dostęp otrzymasz po zakupie.

  • Do 22.05.2022 dołącz do wyzwania, dokonaj pomiarów ciała i zacznij wypełniać kart pracy pracy (jeżeli zaczniesz później, będziesz mieć mniej czasu na realizację swoich celów)
  • Najpóźniej do 10.06.2022 prześlij do nas wypełnione karty pracy i Twoje wyniki
  • 13.06.2022 spotkamy się online i omówimy wyniki, na podstawie analizy ankiet

Dokładną instrukcję otrzymasz także mailem wraz z materiałami.

Jak się odchudzać to tylko z głową!

Schudnij na lata, nie tylko na lato!

 

dr Jolanta Nalewaj-Nowak

psychodietetyk, doktor biologii medycznej, psychoonkolog.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, wydział Zdrowia Publicznego – uzyskanie tytuł doktora na Wydziale Lekarskim, Katedra i Klinika ginekologii onkologicznej. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Psychoterapeutka. Psychoonkolog. Promotorka racjonalnych diet. Od wielu lat pracująca z osobami z chorobami żywieniowo-zależnymi, metabolicznymi, nowotworowymi oraz pomagająca parom starającym się o potomstwo. Autorka wielu artykułów naukowych i publicystycznych. Prywatnie kobieta, która zaraża swoją pozytywną energią oraz wiarą w to, co robi.

Podziel się tym wydarzeniem

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
13 czerwca 2022
Godzina:
18:00 - 21:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://app.evenea.pl/event/odchudzaniezglowa-praktyki/

Miejsce wydarzenia

On-line