IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

Spotkanie z Totalną Biologią Jedzenia

Miejsce: Instytut Wiedzy Waleologicznej, Plac Wolności 18, Poznań
Data: 7 listopada 2019
Czas: 18:00 – 20:00
Prowadzi: dr Ev Khazin z Izraela
Spójrz, jak jesz, a zrozumiesz, jaki masz związek z matką – mówi psycholog i ekspertka Totalnej Biologii / Recall Healing dr Ev Khazin. Brak uwagi i ciepła w dzieciństwie rekompensujemy przy pomocy potraw przygotowanych przez mamę. Wypełniamy pustkę, zajadamy tęsknotę i samotność, kiedy jej już nie ma. A czasami, stając się rodzicami, używamy tego narzędzia do zarządzania nie tylko naszymi własnymi uczuciami, ale także naszymi dziećmi i bliskimi.

Zapraszamy na spotkanie i warsztaty Totalnej Biologii Jedzenia z dr Ev Khazin
Nie będziemy na nich mówili co jeść. Na to pytanie jesteś w stanie odpowiedzieć sobie samemu, choć nie zawsze się to udaje. Po warsztacie prawdopodobnie przestaniesz czytać w Internecie uśrednione zalecenia dietetyczne. Staniesz się Ekspertem od Żywienia Samego Siebie.
Totalna Biologia Jedzenia : praca z przekonaniami, „praktyka kulturowego zapominania”, uwalnianie od traum i urazów związanych z pożywieniem, ustawienia, praca z alergiami pokarmowymi, procesy artystyczno-terapeutyczne i psychodrama, medytacja… I, oczywiście, wspólne świadome posiłki!
Dla kogo?
dla każdego, kto chce zrozumieć prawdziwe przyczyny problemów żywieniowych i zaakceptować swój wygląd.
Uczestnictwo w warsztacie stanowi okazję do poznania siebie poprzez pryzmat żywności – najbardziej potrzebnej i nieuświadomionej strony naszego życia. Wcale nie jest nią seks, jak argumentował Freud. Ani nie pieniądze, które uważał za brudne i niegodne… ŻYWNOŚĆ to prawdziwy plan ezoteryczny! Chcesz naprawdę poznać siebie? Podążaj tam, gdzie wszystko wydaje się być oczywistym i zrozumiałym samo przez się.
Wiele razy dziennie, większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, jak podczas spożywania pokarmu wielokierunkowe działania odbywają się dosłownie pod naszymi nosami! Tutaj, na naszym talerzu, przeplata się wszystko: melodramat i historia krucjat oraz podbojów; film akcji i thriller, a także przerażający film grozy; sceny erotyczne i detektywistyczne; saga i historia; powieść historyczna i esej, mieszają się z kreskówkami i ze sobą nawzajem. Trening jadalny to prawdziwa intymna randka z samym sobą. Z tą częścią życia, w której odbija się jak w lustrze ekscytujący dramat naszej osobowości.
Nasz związek z jedzeniem jest równy temu, jak zachowujemy się wobec pieniędzy, w seksie, w jaki sposób budujemy relacje z rodzicami i ukochanymi, a także z samym sobą. Na przykład wrzucamy w siebie wszystko jak leci, więc jesteśmy równie nieczytelni w relacjach seksualnych. Godzimy się na to, by ktoś decydował za nas (nadal!) kiedy, ile i co jemy; o ósmej wieczorem kładziemy się, by nie jeśćdo rana… w podobny sposób tracimy pieniądze; z godną pozazdroszczenia konsekwencją jemy „pierwsze, drugie, trzecie danie i kompot”, a potem narzekamy, że życie jest nudne i nic nas nie satysfakcjonuje; chwytamy się diet w przekonaniu, że kiedy schudniemy, szczęście spadnie na nas w postaci seksu, pieniędzy, miłości i radości. Jesteśmy przekonani, że nie jesteśmy kochani tak, jak chcielibyśmy, dlatego też rekompensujemy te braki słodyczami (zakupami).
Jedzenie milczy, nie kłóci się, jest zawsze pod ręką, daje natychmiastowe ukojenie, ogrzewa i wypełnia pustkę w środku. Czasami wydaje nam się nawet, że reaguje uśmiechem. Jedzenie to miłość, która jest wystarczająca i nie zależy od innych. Zapewniamy ją sobie sami. Problem zaczyna się wówczas, gdy ten temat zastępuje wszystkie inne, a my, zamiast przywracać porządek we wszystkich sferach życia, próbujemy zmienić to, co się dzieje, poprzez jedzenie.
Mowa będzie nie tylko o tym, co należy jeść. Jesteś w stanie odpowiedzieć na to pytanie sam, choć nie zawsze się to udaje. Przy okazji, po Treningu Jadalnym prawdopodobnie przestaniesz czytać w Internecie uśrednione zalecenia dietetyczne.
Na spotkania i treningi zaprasza: Instytut Wiedzy Waleologicznej
W dniach 6, 7 i 12 listopada zapraszamy również na sesje indywidualne.


[otw_shortcode_button href=”https://evenea.pl/event/tbj/” size=”large” bgcolor=”#5DA171″ icon_type=”general foundicon-cart” icon_position=”left” shape=”radius” border_color=”#2d7541″ target=”_blank”]Zamów bilet[/otw_shortcode_button]


Podziel się tym wydarzeniem

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
7 listopada 2019
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://evenea.pl/event/tbj/