Data: 8-9 listopada
Godz. 10-18
Miejsce : Poznań, Plac Wolności 18 – sala konferencyjna
Dlaczego lubię słodycze? Co sprawia, że szybko przybieram na wadze, albo gwałtownie ją tracę? Jaki mechanizm powoduje, że zajadam smutki?
Na warsztatach Ev Hazina poznasz jasną i konkretną odpowiedź na te i inne pytania. Przekonasz się, że warto przyjrzeć się temu jak jesz, jakie są twoje nawyki i wzorce, spojrzeć na temat jedzenia z zupełnie nowej perspektywy. Czy wiesz, że podczas jedzenia rozgrywają się ekscytujące sprawy, a na naszym talerzu wszystko jest splecione ze sobą: melodramat i historia krucjat z podbojem, horror i thriller ze znęcaniem się nad ciałem, erotyka i kryminał, saga i historia, powieść historyczna i esej, a nawet kreskówka?
Jadalny kurs to randka z samym sobą, podczas której prześledzisz jaką postawę przyjmujesz wobec pieniędzy czy seksu. Na przykład, jedząc automatycznie, jesteśmy zwykle równie nieuważni i rozproszeni w związkach seksualnych. A gdy ktoś decyduje za nas kiedy, ile i co jemy pod czyjąś presją trwonimy pieniądze. Gdy codziennie spożywamy „pierwsze, drugie, trzecie danie i kompot” mamy nudne życie.
Jak opisać czym jest jedzenie? Powiedzieć można, że jest milczące, nie kłóci się, jest zwykle pod ręką, daje natychmiastowy spokój, ogrzewa i wypełnia pustkę wewnętrzną. Ale potrafi też odebrać człowiekowi energię, zaburzyć jego postrzeganie, wpędzić w poczucie winy. Jedno jest pewne- bez właściwego stosunku do jedzenia nie sposób prowadzić harmonijnego życia. Dlatego też pora stać się swoim własnym ekspertem w dziedzinie żywienia!
Podczas zajęć będziesz miał okazję pracy z przekonaniami, tzw praktyk zapominania kulturowego, uwalniania urazów i szoków związanych z jedzeniem; ustawień (konstelacji), pracy z alergiami pokarmowymi, procesami art-terapii, psychodramy, medytacji . Czekają na ciebie także wspólne, celowe posiłki!
Na zajęciach dowiesz się:
– Co tak naprawdę czujemy, gdy decydujemy się na „zajadanie nieprzyjemności” czymś słodkim?
– Ustalisz wybory, których dokonujesz nieświadomie.
– Jak jedzenie zamienia się w substytut miłości rodzicielskiej i co z tego wychodzi?
– Psychologia żucia – wiele niespodziewanych informacji o sobie.
– Kontrola, zakazy i przyjemności – o czym szepcze nasz Cień?
– Świadome zatrucie i wszelkiego rodzaju dobrowolne tortury.
– Żywność i przemoc. Przyjazne trio w naszym talerzu i w lustrze: poczucie winy, wstyd i uraza.
– „Śmieci” lub jak przestać być śmietnikiem emocjonalnym i jedzeniowym?
– O czym krzyczy do nas nasz tłuszcz? Tak, tak, krzyczy i prawie już ochrypł. A my nadal nie chcemy go słyszeć.
– Żywność, historia rodziny i związek z pokoleniami. Miłość, pierogi, barszcz i tort Napoleona;
– Żywność i krytyka ze strony Czystego Umysłu: skąd się bierze tak wiele roszczeń wobec siebie i innych.
[otw_shortcode_button href=”http://biletdozdrowia.pl/pl/bilety/490″ size=”large” bgcolor=”#5DA171″ icon_type=”general foundicon-cart” icon_position=”left” shape=”radius” border_color=”#2d7541″ target=”_blank”]Kup bilet[/otw_shortcode_button]