Recall Healing®/ Totalna Biologia® wyróżnia różne rodzaje konfliktów leżących u źródła chorób i zachowań. Odnalezienie ich jest pierwszym i najważniejszym krokiem do uzdrowienia i uwolnienia się od choroby, dolegliwości czy niekorzystnych sytuacji, których doświadczamy w życiu.
W tym wpisie przybliżamy temat konfliktów terytorialnych, których doświadczamy bardzo często, ponieważ jest ono dla nas niezwykle istotne, decyduje o naszym biologicznym “być albo nie być”. Konflikty terytorialne związane są z depresją, dotykają także m.in pęcherza moczowego, płuc, oskrzeli, szyjki macicy.
Terytorium i gniazdo w Recall Healing®/ Totalnej Biologii®
Z biologicznego punktu widzenia dla naszego przetrwania najważniejsze jest pożywienie oraz terytorium, na którym je zdobywamy, ale nie tylko. Wszystkie doświadczenia w obrębie terytorium są fundamentalne dla naszego bytu, a samo terytorium to nie tylko fizyczna przestrzeń, ale też ludzie, rzeczy, praca, szkoła, przedszkole, uczelnia, rodzina, znajomi. Na naszym terytorium potrzebujemy przede wszystkim czuć się dobrze, bezpiecznie, by móc swobodnie oddychać. Biologicznie terytorium jest bardzo ważne, ponieważ to na nim powstaje nowe życie.
Mężczyzna uznaje za swoje terytorium swoją pracę, miejsce pracy, żonę/partnerkę, dom/mieszkanie, działkę, ogród, miejsce parkingowe.
Kobieta. Dla kobiety terytorium to zazwyczaj gniazdo rodzinne, dom, dzieci, mąż/partner.
W przypadku konfliktów na terytorium u kobiety i mężczyzny pojawiają się różne objawy i dolegliwości, ponieważ z perspektywy biologicznej inne kwestie są istotniejsze dla ich przetrwania, a co za tym idzie na konflikt zareagują różne tkanki i narządy. Jeśli na terytorium pojawi się problem np. zagrożenie czy strach, z którym na poziomie świadomym nie możemy sobie poradzić, mózg automatycznie uruchomi specjalny program, aby nam pomóc.
U mężczyzny w przypadku konfliktów terytorialnych dominują problemy naczyń wieńcowych, oskrzeli, pęcherza moczowego. U kobiety krtań, żyły wieńcowe, szyjka macicy, pęcherz moczowy.
Terytorialne konflikty typu męskiego:
✅ utrata terytorium – tętnice wieńcowe
✅ zagrożenie na terytorium – oskrzela
✅ znakowanie terytorium – pęcherz moczowy – tryb męski
Terytorialne konflikty typu żeńskiego:
✅ strach, przerażenie w wyniku osamotnienia w obrębie terytorium – krtań
✅ strata w obrębie terytorium – np. opuszczenie przez partnera – żyły wieńcowe i szyjka macicy
✅ znakowanie wewnątrz terytorium, organizacja terytorium – pęcherz moczowy – tryb żeński
Utrata terytorium z perspektywy Recall Healing®/ Totalna Biologia® może oznaczać:
Dla kobiety konflikt terytorialny może być związany z zaniedbaniem seksualnym ze strony partnera, zaniedbaniem w związku, frustracją seksualną, która odnosi się do utraty terytorium i wówczas problem dotyczyć będzie szyjki macicy.
Dla mężczyzny utrata terytorium może oznaczać:
- utratę pracy, domu, samochodu
- utratę pozycji “samca alfa” – zdrada, przyłapanie żony z kochankiem. Uwaga, nasilenie konfliktu i reakcji na niego będzie zależeć od tego, co o kochanku myśli mężczyzna. Inaczej przebiegnie, gdy czuje się od niego lepszy, inaczej gdy czuje się gorszy
- przekonanie “nie jestem równorzędnym partnerem” (w relacji osobistej lub zawodowej)
- przypisanie sobie moich projektów, pomysłów, zasług przez inną osobę
Przykład z opisem utraty terytorium w kontekście depresji opisujemy szerzej tutaj.
Przykłady konfliktów terytorialnych związanych z oznaczaniem terytorium.
Konflikty te mogą wiązać się z trudnościami z zaznaczaniem swojego miejsca, swoich granic lub próbą postawienia na swoim w obrębie terytorium. Mogą dotyczyć relacji z żoną, mężem lub z teściami, czy innymi osobami, z którymi mieszkamy pod jednym dachem. Często w takich sytuacjach pojawiają się trudności w wyznaczaniu granic czy też życiu wg swoich zasad. Zwierzęta wyznaczają swoje granice moczem, dlatego konflikty te dotyczą pęcherza moczowego.
Biologiczne wyjaśnienie znakowania terytorium:
“Zdolność do oddawania moczu w wystarczającej ilości, aby wyznaczyć terytorium swoim zapachem i pokazać innym osobnikom tego gatunku, że to jest mój dom”.
Konflikty pęcherza moczowego związane ze znaczeniem swojego terytorium silnie nawiązuje do biologii i naturalnych zachowań zwierząt. Zwierzęta np. żyjące w lasach jelenie znaczą swoje terytorium i wyznaczają granice moczem, pokazując w ten sposób innym samcom, że to ich teren.
Reakcja organizmu na konflikt jest zależna od jego intensywności. W łagodnej formie pojawi się zapalenie lub ból pęcherza moczowego, w silniejszej polip lub brodawczak, w gwałtownej rak pęcherza moczowego.
Przykładowo zapalenie pęcherza wiąże się z niemożnością zorganizowania swojego terytorium lub zaburzeniami tej organizacji, ale też nieumiejętnością rozpoznawania granic swojego terytorium, określenia swojej pozycji, zorientowania się w swoim położeniu, strach przed dezorganizacją terytorium lub, że ktoś nas przed tym powstrzyma. Może dotyczyć też poczucia bezpieczeństwa na terytorium i wątpliwości “do jakiego terytorium przynależę?”
Przykłady: Rodzi się młodszy brat, teściowie cały czas są u nas, kobieta przechodzi na emeryturę – “mąż cały czas plącze się jej pod nogami” – przeszkadza na terytorium.
„Wypadanie pęcherza moczowego jest rozwiązaniem mózgu służącym skuteczniejszym znakowaniu terytorium”.
Główny ludzki konflikt związany z terytorium.
Konflikt zagrożenia na terytorium przejawia się przede wszystkim w oskrzelach. Nasilenie konfliktu wpływa na postać i powagę choroby. W łagodnej formie pojawi się zapalenie oskrzeli lub grypa (jeśli w organizmie obecny jest wirus grypy), w poważniejszej zapalenie płuc, astma lub rak oskrzeli.
Biologiczne wyjaśnienie konfliktu, który oddziałuje na oskrzela:
“Na moim terytorium, które dzielę z innymi, najważniejsze jest, abym zawsze mógł oddychać, abym miał wystarczająco dużo przestrzeni. Jeśli ktoś zbyt mocno naruszy moje terytorium, duszę się”.
Konflikt ten związany jest z krytyką, sporami, dyskusjami, kłótniami, utarczkami słownymi, plotkami w rodzinie lub pracy. Często związany jest ze strachem przed opiniami innych, przed krytyką “co ludzie powiedzą”. To jest coś, co zabiera nam powietrze, nie pozwala swobodnie oddychać, wyrażać swojej opinii.
Np. skrytykowanie wśród innych osób przez starszą osobę, np. dziadka, wobec którego nie możemy się bronić, lub w pracy przez szefa przy innych współpracownikach.
Uwaga, jeśli konfliktowi towarzyszy pat hormonalny, to konflikt oskrzeli będzie łagodniejszy i zamiast zapalenia lub grypy pojawi się depresja o wydźwięku zagrożenia na własnym terytorium.
Konflikty terytorialne i depresja są ze sobą powiązane i stanowią “podłoże” dla powstania depresji, a także dla zaprogramowania innych chorób. Więcej o pacie hormonalnym i depresji wg Recall Healing®/ Totalna Biologia® piszemy tutaj.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konfliktach terytorialnych i depresji:
✅ Zapisz się na szkolenie 9-1.11.2024 “Depresja i nałogi wg Recall Healing®/ Totalnej Biologii®” dr Michelle LaMasa Dawson.
✅ Wykup dostęp do nagrania superwizji “Konflikty terytorialne i depresja wg Recall Healing®/ Totalna Biologia®” z dr. Gilbertem Renaud (6 godzin) – napisz do nas na kursy@iww.pl