O Szkole

Unikalny kompleks wiedzy od mistrzów

W ciągu kilku lat powstawała baza dowodowa wkładu składnika psychosomatycznego w choroby o różnym spektrum, a już teraz pojawiły się międzynarodowe badania ukazujące duży wpływ stanu psychicznego pacjenta na  diagnozy, nawet w obszarze spektrum onkologicznego. Nam udało się skonfigurować program, który łączy w sobie podstawową wiedzę na temat medycyny i metodyki wprowadzania zmian w psychosomatyczne reakcje pacjenta.

Nauka metod hipnoterapii psychosomatycznej

Możliwość zagłębienia się w komunikację z ciałem i objawami pacjenta daje hipnoterapia.

Ta metoda pokazała swoją wysoką efektywność podczas pracy z bardzo różnymi symptomami psychologicznymi i psychosomatycznymi i to właśnie jej poświęca się dużo uwagi na zajęciach praktycznych.

Duża część kursu poświęcona jest praktycznej realizacji podstawowej wiedzy o psychosomatyce poprzez narzędzia hipnoterapeutyczne.

W Rosji funkcjonuje jedna z najbardziej uznanych szkół hipnoterapii, która połączyła swoje własne tradycje i rozwój z wiedzą międzynarodowych społeczności Francji, USA, Niemiec, Węgier i innych krajów.

 

Nauka w audytorium i zdalnie online

Nauka w Szkole odbywa się w audytorium w grupie od 12 do 25 osób, co daje możliwość, poświęcenia czasu dla każdego słuchacza i zrealizowanie wszystkich zadań praktycznych, wykonując je pod kierunkiem wykładowcy.

Dla tych, którzy chcą przejść szkolenie zdalnie – zorganizowano transmisje online części programu głównego i praktycznie wszystkich dodatkowych programów.

 

Szkolenie indywidualne

Po zakończeniu każdego z programów Szkoły mają Państwo dodatkowo możliwość skorzystania z indywidualnego szkolenia z nauczycielem poprzez nasze centrum online w celu uzyskania możliwie pełnego zasobu wiedzy, a także skorzystania z superwizji lub terapii indywidualnej. W murach naszej Szkoły, możecie Państwo stworzyć swój indywidualny kurs.

 

Warsztaty i otwarte seminaria

Dla wszystkich studentów programu głównego odbywają się bezpłatne warsztaty ze znanymi specjalistami z zakresu psychosomatycznego podejścia do terapii.

Lista ekspertów jest stale rozszerzana, co daje możliwość uzyskiwania wiedzy na bieżąco, „z pierwszej ręki” o tajemnicach psychoterapii chorób somatycznych. Również nasi słuchacze mają możliwość uczestniczenia w dużych rosyjskich i międzynarodowych seminariach i konferencjach, a także uczestniczenia w debatach różnych społeczności.

 

Nowa wiedza każdego dnia

Wszyscy nasi wykładowcy – działający klinicyści, prowadzą codziennie, rzeczywiście przyjęcia pacjentów.

Daje to nowoczesne i innowacyjne zrozumienie psychoterapii zaburzeń psychosomatycznych, naukowe, interdyscyplinarne badania wspólnie z medyczno-psychologiczną społecznością, zrozumiałe narzędzia stosowane do wprowadzania oddziaływania psychoterapeutycznego, stosowanie skutecznych, dowodowych metod hipnoterapii do krótkotrwałego oddziaływania.