IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Symbolika i interpretacja snów

Mimo, że wierzymy iż zewnętrzny świat jest bardziej rzeczywisty od świata wewnętrznego, to prawda dowodzi zupełnie czegoś innego. To co w środku, to i na zewnątrz. Tajemnice ukryte w naszej podświadomości determinują to, co wydarza się nam w realnym świecie. Warto znać ten mechanizm i umieć się nim posługiwać.

Wszystkie sygnały, które docierają do nas we śnie, są wiadomościami od mózgu, by zwrócić na coś szczególną uwagę. Każdy symbol, każda okoliczność, każde zachowanie ma swoje unikatowe i niezwykle ważne znaczenie.

 Gdy w świecie rzeczywistym stykamy się z problemem, któremu świadomie nie potrafimy stawić czoła, automatyczny mózg przenosi go do zakamarków podświadomości. Pamięć mózgu nie tylko przechowuje każdy szczegół naszego życia, ale jednocześnie pod postacią snu daje nam gotowe rozwiązania wszystkich problemów.

Jak mówi dr Gilbert Renaud „Sen zawsze ubarwiony symbolami, nie jest jasny dla naszej świadomości i dlatego musi zostać zinterpretowany. Symbol ma wartość osobistą, rodową i uniwersalną. Żeby przenalizować i zinterpretować nasze sny, musimy zachować zgodność z naszą biologiczną naturą”.

Zrozumienie przekazów zakodowanych w snach jest niemałym wyzwaniem, ale też niezwykle istotnym i pomocnym narzędziem w odszyfrowania źródeł życiowych problemów, w tym również chorób. Właściwe odczytanie snu może pomóc w dotarciu do podłoża konfliktu biologicznego, a tym samym w dezaktywacji programu wywołującego chorobę.

Odczytanie zakodowanych nieświadomych programów uwalnia nas od powielania schematów, które w sposób nieunikniony przyciągają do naszego życia, sytuacje i ludzi odpowiadających tym wzorcom.

Symbolika i interpretacja snów jest tematem przewodnim warsztatów Recall Healing, podczas których ich uczestnicy otrzymują potężną dawkę wiedzy z zakresu symboliki oraz interpretacji pojawiających się w snach obrazów i zdarzeń. Omówienie symboli, jakie pojawiają się w snach zmienia całkowicie ich postrzeganie.

WIATR
Gdy śni się nam wiatr, nasza podświadomość przywołuje wspomnienie złości w klanie rodzinnym, gniewu ojca lub zwiastowania nieporozumień w domu, nawet eksplozji. Złość jaką symbolizuje wiatr pochodzi z wątroby, a ta kontroluje stawy. Zatem interpretacja snu, w którym występuje wiatr, może wspomóc uzdrowienie tychże organów.

LIS
Gdy w śnie pojawia się lis, jego interpretacja nawiązuje do drobnych uciążliwości, wabienia lub uwodzenia. Sens takiego zachowania polega na tym, by stać się niewidzialnym w taki sposób, „by druga osoba widziała w nas siebie”. Interpretacja snu o lisie pomaga również w odnalezienie konfliktu leżącego u podłoża kaszlu, łysienia i innych problemów z włosami. Jest to nawiązanie do zachowania lisicy, która własnej sierści używa do budowy gniazda. Zatem łysienie związane jest z konfliktem gniazda.

Dr Gilbert Renaud m.in. o wypadaniu włosów u kobiet.

DREWNO
Poprzez pojawiające się we śnie drewno, mózg przypomina nam przodków. Gdy śni się stare drewno – oznacza starą urazę do kogoś z naszego drzewa rodowego lub żal do starszego członka naszego rodu. Gdy zaś drewno jest świeżo ścięte, oznacza gniew w obecnym życiu lub urazę do młodego członka rodziny.

WŁOSY
Bardzo często w snach pojawiają się włosy. Ich ogólne znaczenie odnosi się do ustanowienia i utrzymywania kontaktów. Gdy śni się utrata włosów, może ona symbolizować separację. Nie zawsze odnosi się ona do relacji między ludzkich. Oprócz odczucia oddalenia od konkretnych osób, utrata włosów może również informować o oddaleniu się od Boga, pomysłów, spełnienia jakichś planów. Włosy są też symbolem nerek: silne włosy – silne nerki. To szczególne połącznie charakteryzuje też pozycję ojca w naszym życiu. Gdy we śnie tracimy włosy, może to oznaczać silniejsze połączenie z matką niż z ojcem.

Dla procesów zdrowienia niezwykle istotna jest interpretacja snów, w których pojawiają się zwierzęta. W ich zachowaniu możemy odnaleźć wiele swoich życiowych problemów i odnaleźć źródło trapiącej nas choroby. Dr Gilbert Renaud powtarza:

„Choroba ma swoje znaczenie. Może być postrzegana jako odkrycie świadomości. Celem tego odkrycia jest uleczenie, poprzez odstęp do podświadomości – przyczyny choroby, która zarządza naszym zdrowiem i życiem. Poprzez naszą pracę, nasze miłości, nasze zachowanie, powielamy programy, które w sposób nieunikniony przyciągają do naszego życia ludzi i sytuacje odpowiadające tym programom. Zrozumienie ich i uwolnienie siebie samych jest pierwszym kokiem w kierunku większych sukcesów we wszystkich dziedzinach życia”.

We wszystkich snach, w których pojawiają się zwierzęta znajdziemy nie tylko podświadome źródło choroby, ale też nieuświadomiony wzorzec zachowań.

Beata Nowak

 

Cdn…

 

Szkolenie Symbolizm w życiu i snach według Recall Healing: 18 – 20 listopada 2022.

Recall Healing® / Totalna Biologia® – Basic

TOTALNA BIOLOGIA® / RECALL HEALING® - Basic Level I - II - III   |  on-line (możesz wziąć udział w pełnym kursie lub w wybranych przez siebie poziomach. Level I jest niezbędny …

Recall Healing® / Totalna Biologia® – Basic Czytaj dalej »

Dowiedz się więcej »
On-line,

International Recall Healing® Institute 2021-2022 – on-line: Institute 4 – Egzamin

Prowadzi: dr Michelle LaMasaSchrader-Dawson / USA, współzałożycielka wraz z dr Gilbertem Renaud Międzynarodowego Instytutu Recall Healing. Vicedyrektor i Edukator Międzynarodowego Instytutu Recall Healing® Jej praca doktorska dotyczyła metody terapeutyczno-rozwojowej Recall Healing.

Dowiedz się więcej »
On-line,

TOTALNA BIOLOGIA® / RECALL HEALING® – Advanced Level

TOTALNA BIOLOGIA® / RECALL HEALING® - Advanced Level  |  on-line KURS ZAAWANSOWANY (Advanced Level) składa się ze szkoleń tematycznych Recall Healing.  Możesz wziąć udział w pełnym kursie lub w wybranych przez siebie szkoleniach.  Level …

TOTALNA BIOLOGIA® / RECALL HEALING® – Advanced Level Czytaj dalej »

Dowiedz się więcej »
On-line,

International Recall Healing® Institute 2022-2023 – on-line: Institute 1

Prowadzi: dr Michelle LaMasaSchrader-Dawson / USA, współzałożycielka wraz z dr Gilbertem Renaud Międzynarodowego Instytutu Recall Healing. Vicedyrektor i Edukator Międzynarodowego Instytutu Recall Healing® Jej praca doktorska dotyczyła metody terapeutyczno-rozwojowej Recall Healing.

Dowiedz się więcej »

 

Podziel się:

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

Dodaj komentarz

Popularne

Najbliższe wydarzenia powiązane z Recall Healing®

paź 09
9 października - 11 października
Recall Healing® / Totalna Biologia® - Basic
paź 12
12 października - 13 października
Nazwij to, wyraź, wyrzuć - Praktyczne Narzędzia Totalnej Biologii / Recall Healing- dr Gilbert Renaud
paź 17
17 października - 20 października
International Recall Healing® Institute 2021-2022 - on-line: Institute 4 - Egzamin
lis 14
14 listopada - 20 listopada
TOTALNA BIOLOGIA® / RECALL HEALING® - Advanced Level
lis 29
29 listopada - 1 grudnia
International Recall Healing® Institute 2022-2023 - on-line: Institute 1
Więcej wiedzy

Powiązane artykuły

Nadwaga

Dlaczego jedni bez trudu wciskają się w mysią dziurę a inni całe życie zmagają się z nadwagą? Spójrzmy na biologiczne aspekty obydwu zjawisk, a wiele rzeczy stanie się jasnych.  Jeśli

Dodaj komentarz