Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Trening Jadalny – Totalna Biologia jedzenia

21 czerwca 2019/10:00 - 18:00 CEST

21 czerwca 2019, Poznań

prowadzi: dr Ev Hazin

godzina: 10:00 – 18:00

miejsce: Plac Wolności 18, Poznań

 

Ten nowy program autorski jest przeznaczony dla każdego, kto chce zrozumieć prawdziwe przyczyny problemów żywieniowych i zaakceptować swój wygląd.

Uczestnictwo w Treningu Jadalnym stanowi okazję do poznania siebie poprzez pryzmat żywności – najbardziej potrzebnej i nieuświadomionej strony naszego życia. Wcale nie jest nią seks, jak argumentował Freud. Ani nie pieniądze, które uważał za brudne i niegodne… ŻYWNOŚĆ to prawdziwy plan ezoteryczny! Chcesz naprawdę poznać siebie? Podążaj tam, gdzie wszystko wydaje się być oczywistym i zrozumiałym samo przez się.

Wiele razy dziennie, większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, jak podczas spożywania pokarmu wielokierunkowe działania odbywają się dosłownie pod naszymi nosami! Tutaj, na naszym talerzu, przeplata się wszystko: melodramat i historia krucjat oraz podbojów; film akcji i thriller, a także przerażający film grozy; sceny erotyczne i detektywistyczne; saga i historia; powieść historyczna i esej, mieszają się z kreskówkami i ze sobą nawzajem. Trening jadalny to prawdziwa intymna randka z samym sobą. Z tą częścią życia, w której odbija się jak w lustrze ekscytujący dramat naszej osobowości.

Ezoteryczne podejście polega na tym, że nasz związek z jedzeniem jest równy temu, jak zachowujemy się wobec pieniędzy, w seksie, w jaki sposób budujemy relacje z rodzicami i ukochanymi, a także z samym sobą. Na przykład wrzucamy w siebie wszystko jak leci, więc jesteśmy równie nieczytelni w relacjach seksualnych. Godzimy się na to, by ktoś decydował za nas (nadal!) kiedy, ile i co jemy; o ósmej wieczorem kładziemy się, by nie jeść do rana… w podobny sposób tracimy pieniądze; z godną pozazdroszczenia konsekwencją jemy „pierwsze, drugie, trzecie danie i kompot”, a potem narzekamy, że życie jest nudne i nic nas nie satysfakcjonuje; chwytamy się diet w przekonaniu, że kiedy schudniemy, szczęście spadnie na nas w postaci seksu, pieniędzy, miłości i radości. Jesteśmy przekonani, że nie jesteśmy kochani tak, jak chcielibyśmy, dlatego też rekompensujemy te braki  słodyczami (zakupami).

Jedzenie milczy, nie kłóci się, jest zawsze pod ręką, daje natychmiastowe ukojenie, ogrzewa i wypełnia pustkę w środku. Czasami wydaje nam się nawet, że reaguje uśmiechem. Jedzenie to miłość, która jest wystarczająca i nie zależy od innych. Zapewniamy ją sobie sami. Problem zaczyna się wówczas, gdy ten temat zastępuje wszystkie inne, a my, zamiast przywracać porządek we wszystkich sferach życia, próbujemy zmienić to, co się dzieje, poprzez jedzenie.

Mowa będzie nie tylko o tym, co należy jeść. Jesteś w stanie odpowiedzieć na to pytanie sam, choć nie zawsze się to udaje. Przy okazji, po Treningu Jadalnym prawdopodobnie przestaniesz czytać w Internecie uśrednione zalecenia dietetyczne. Staniesz się Ekspertem od Żywienia Samego Siebie.

To miła premia. Ale główne danie – jest dogłębną wiedzą o sobie i takich zagadnieniach jak:

– Co tak naprawdę czujemy, kiedy decydujemy się zajadać „nieprzyjemności” słodyczami?

– Wybory, których dokonujemy nieświadomie: „czekolada” lub  „gówno”?

– Jak jedzenie zamienia się w substytut rodzicielskiej miłości i tego, co z niej wychodzi;

– Psychologia przeżuwania – wiele nieoczekiwanych informacji o sobie;

– Kontrola, zakazy i przyjemności – o czym szepce nasz Cień;

– Świadome zatruwanie się i wszelkiego rodzaju dobrowolne tortury;

– Żywność i przemoc. Przyjazne trio na naszym talerzu i w lustrze: poczucie winy, wstyd i obraza;

– „Kosz na śmieci”, czyli jak przestać być emocjonalnym i spożywczym śmietnikiem;

– O czym krzyczy do nas nasz tłuszcz? „Tak, tak, krzycząc prawie ochrypłem”. A my nadal nie chcemy tego słyszeć;

– Żywność, historia rodziny i związek z pokoleniami. Miłość, pierogi, barszcz i ciasto Napoleonka;

– Żywność i krytyka Czystego Umysłu: skąd się bierze tak wiele roszczeń wobec  siebie i innych?

Naszym zadaniem jest dać ci narzędzia, dzięki którym tematowi jedzenia przywrócone zostaną zdrowe proporcje, dzięki czemu uwolniona energia może zostać skierowana do pełnej realizacji samego siebie.

W naszych planach:  praca z przekonaniami, „praktyka kulturowego zapominania”, uwalnianie od traum i urazów związanych z pożywieniem, ustawienia, praca z alergiami pokarmowymi, procesy artystyczno-terapeutyczne i psychodrama, medytacja… I, oczywiście, wspólne świadome posiłki!

 

Prowadząca: dr Ev Hazina. Psychoterapeutka, specjalistka psychologii żywienia. Prowadzii szkolenia i programy w Centrum Szkoleniowym Marika Hazina. Współautorka książki  „Otwórz okno. Jak wprowadzić nowe możliwości do swojego życia “. Izrael – Rosja.Szczegóły

Data:
21 czerwca 2019
Czas:
10:00 - 18:00
Wydarzenie kategoria:

Organizator

dr Ev Khazin

Miejsce

Plac Wolności 18, pokój 302
ul. Plac Wolności 18
Poznań, Wielkopolska Polska
+ Google Map