BOGDAN TRAWKOWSKI – Instytut Wiedzy Waleologicznej

BOGDAN TRAWKOWSKI

Bogdan Trawkowski, astrologiczny Wodnik w ascendencie Skorpiona, urodził się w 1954 roku w Poznaniu. W 1980 roku ukończył w tym mieście Akademię Wychowania Fizycznego. Pracował jako nauczyciel, trener i rehabilitant. Poparte nauką zainteresowania radiestezją, bioenergoterapią i psychotroniką zaowocowały zmianą profesji. Praktycznie od roku 1987 zaczął pracować jako terapeuta energetyczny, uzdrowiciel i radiesteta.

 

 

W latach 1993 – 96 bezinteresownie pomagał uzależnionym w Ośrodku MONAR-u w Rożnowicach koło Obornik Wlkp. Terapeutyczne sukcesy Bogdana Trawkowskiego zostały dostrzeżone przez media, czego dowodem są artykuły i wywiady: w „Uzdrawiaczu” (12/1996), „Nieznanym Świecie” (2/1997), „Poznaniaku” (14.11.1998) i „Gazecie Poznańskiej” (8.01.1999). Fachowe czasopismo „Uzdrawiacz” zaliczyło go w poczet trzystu najskuteczniejszych polskich naturoterapeutów i uzdrowicieli. Od 1998 roku zaczął przeprowadzać na terenie Poznania wykłady i warsztaty związane ze zdrowym trybem życia, harmonijnym rozwojem oraz poszerzeniem świadomości m.in. w Instytucie Waleologii, Centrum Psychorozwoju, Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Stowarzyszeniu „Człowiek i Natura”, którego był założycielem i prezesem. Począwszy od roku 2005 swoją wiedzę zaczął przelewać na papier, czego dowodem są artykuły: „Wegetarianizm a rozwój psychoenergetycznego potencjału” opublikowany w „Zielonych Brygadach” (7-8/2005) i w „Wegetariańskim Świecie” (12/2005), „Zdrowie dzieci i młodzieży a czynnik radiestezyjny” w periodyku poznańskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „Uczyć lepiej” (5/2006), „Liga Irokezów – korzenie Epoki Wodnika” w tygodniku „Gwiazdy mówią” (31/2006) oraz „Dlaczego nie należy bać się nowotworu” i „Bilans umysłowych energii” opublikowane w „Nieznanym Świecie” (3/2008 i 4/2012). W 2006 roku wydał swoją pierwszą książkę „Inteligencja materialna a poszerzona świadomość i zjawiska paranormalne”, która jest ukoronowaniem jego dotychczasowej pracy terapeutycznej. Z kolei w roku 2014 opublikował pracę „Ewa była pierwsza. Koniec mitu Adama”, będącą odpowiedzią na pytanie, co jest najgłębszym podłożem olbrzymiego braku na naszym świecie harmonii i równowagi, który przyczynia się do wszelkiego na nim cierpienia.

 

 

Z początkiem roku 2009 biografia Bogdana Trawkowskiego znalazła się w encyklopedycznym wydaniu „Who is Who w Polsce”. Od 1980 roku jest żonaty, ma dwójkę dorosłych dzieci.

 

 

Bogdan Trawkowski, jako uzdrowiciel i terapeuta energetyczny działa od 1987 roku. W swojej uzdrowicielskiej praktyce nie stosuje jakiejkolwiek metody. Przez lata pracy nad sobą i z pacjentami doskonalił swój psychoenergetyczny potencjał poprzez harmonijny rozwój wszystkich poziomów świadomości, który zaowocował m.in. otwarciem najwyższych czakr (inaczej czakramów – energetycznych „anten” do subtelnych wymiarów). Dzięki temu otwarciu terapeuta ma dostęp do subtelnych energii o wysokich wibracjach likwidujących nie tylko różne choroby, schorzenia i dolegliwości, ale również negatywne energie psychiczne oraz opętania miejsc i osób. Uzdrawiające energie, do których ma dostęp Bogdan Trawkowski, przyczyniają się do neutralizowania klątw, złego losu i innych destrukcyjnych oddziaływań, oczyszczają biopole i otwierają czakry potrzebujących pomocy osób podnosząc tym samym ich wibracje, dające zdrowie i lepsze prosperowanie.

 

 

Wachlarz oddziaływań tego terapeuty jest niezwykle szeroki. Twierdzi, że skoro wszystko jest energią – zarówno słowa, uczucia, myśli jak i materia (zwana przez mistrzów jogi i taoizmu gęstą, grubą energią) – nie ma sprawy, problemu czy sytuacji, w której by nie pomógł. W trakcie udzielania pomocy jest tak skoncentrowany na wyższych poziomach świadomości i odpowiadających im wyższych czakrach, że odczuwa w miejscach ich usytuowania – na czole i szczycie głowy – przyjemność, błogość wręcz rozkosz. Następnie energię uzyskaną w trakcie koncentracji przekazuje myślą i z odpowiednią, pozytywną intencją do potrzebującej pomocy osoby, do zanieczyszczonych miejsc lub „głodnego” dobrych energii pokutującego ducha. Jednym ze spektakularnych przykładów na niecodzienne energetyczne działania Bogdana Trawkowskiego jest uwolnienie z pokutującego ducha domu w pewnym mieście na Śląsku. Duchowy uzdrowiciel działał wówczas energią będąc w roku 2003 gościem stacji TVN w jednym z odcinków programu „Nie do wiary” zatytułowanym „Sprawa śląska”. Po jego energetycznych przekazach w domu tym przestało „straszyć”: nie spadały i nie przesuwały się już przedmioty codziennego użytku, jak filiżanki i talerze, uspokoiły się dzieci i domowe zwierzęta.

 

 

W trakcie pierwszego, najważniejszego spotkania z osobą proszącą o pomoc, Bogdan Trawkowski oczyszcza ją oraz związane z nią miejsca ze wszystkich destrukcyjnych energii wytworzonych przez tę osobę, jak również przez osoby mniej lub bardziej jej nieżyczliwe. Metodami teleradiestezji (radiestezji na odległość) bada również wszelkie zagrożenia promieniowaniem szkodliwym miejsc, w których najczęściej przebywa dany pacjent. Stosuje naturalne środki i techniki odpromieniowania tych miejsc. Terapeuta określa karmę pacjenta (pozytywna czy negatywna), często likwidując tę złą. W trakcie sesji indywidualnych oraz spotkań grupowych (wykład, warsztaty, treningi) dzieli się wiedzą, jak przywrócić zdrowie, uzyskać lepsze prosperowanie oraz być osobą szczęśliwą.

 

Bogdan Trawkowski pomaga przy:

 • Likwidacji różnych chorób, schorzeń, dolegliwości;
 • Usuwaniu psychoz, depresji, nerwic i różnego rodzaju bólów;
 • Likwidacji chorób wieku dziecięcego, w tym dysleksji, zespołu ADHD;
 • Usuwaniu nieprzyjemnych i nieoczekiwanych zjawisk paranormalnych u osób i w pomieszczeniach (usuwaniu pokutujących duchów i opętań), jak również klątw i innych destrukcyjnych energii;
 • Zwalczaniu nałogów, bezsenności, nerwowości, otyłości, nadmiernej agresji;
 • Rozwiązywaniu międzyludzkich konfliktów i problemów codziennego życia;
 • Wyborze życiowej drogi (kariera, partner, dzieci);
 • Podniesieniu prosperowania osób i firm.

Bogdan Trawkowski, jako jeden z nielicznych terapeutów energetycznych posiada umiejętność nieinwazyjnego (bez ingerencji w umysł badanej osoby) odczytywania poprzednich wcieleń. Zwłaszcza ostatnia inkarnacja, jak twierdzi, ma decydujący wpływ na to, kim obecnie jesteśmy i jakie mamy karmiczne długi oraz zobowiązanie wobec ludzi, których dziś spotykamy na swojej życiowej drodze. Uzdrowiciel określa czas i miejsce, w którym żyło poprzednie wcielenie duszy (wyższej jaźni, nadświadomości), płeć, status społeczny, sposób w jaki ono odeszło ze świata fizycznego oraz ówczesne powiązania i relacje z osobami, z którymi w tej inkarnacji jesteśmy skoligaceni, np. obecny mąż mógł poprzednio być matką, a nasze dzieci – rodzicami. Dzięki umiejętnościom Bogdana Trawkowskiego można uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań dotyczących obecnego życia, m. in. dlaczego chorujemy lub nie układa nam się w związkach czy życiu zawodowym. Co ważne – terapeuta ten wskazuje drogę, dzięki której można zlikwidować długi karmiczne i przekroczyć zły los.

  © 2020 Instytut Wiedzy Waleologicznej

  kontaktdojazdregulaminpolityka prywatności Początek strony ↑

  Instytut Wiedzy Waleologicznej