EWA BANASZKIEWICZ – Instytut Wiedzy Waleologicznej

EWA BANASZKIEWICZ

Filmowiec, dokumentalistka, założycielka Fun­dacji ANI­MALS i autorka cyklu programów pod tym samym tytułem, które 20 lat zmieni­ały świado­mość ludzi na temat zwierząt i dzikiej przy­rody w Polsce. Miłość do zwierząt doprowadz­iła ją do jogi – najskuteczniejszej, jej zdaniem, drogi podnoszenia poziomu świado­mości. Prowadzi w centrum Warszawy szkołę OCHOTA NA JOGĘ oraz warsz­taty głodówkowe na szczy­cie góry w Tatrach, gdzie mieszka. Przy­go­towuje dla TVP pro­gram Joga dla pokole­nia Beat­lesów, o jodze, która leczy, byśmy nie spędzali drugiej połowy życia w aptekach i u lekarzy.

 

Jogi uczyła się przede wszystkim w dwóch szpitalach w Riszi Kesz w Indiach, gdzie trafiła po naukach jogi według Iyengara i Sivanandy. Jogę według Sivanandy, zwaną Pavamuktasana, przeznaczoną dla ludzi drugiej połowy życia, połączyła ze szpitalną jogą deficytów. Właśnie w szpitalu przekonała się, jak leżenie kilkanaście dni w asanach spowodowało, że nie doszło do operacji chorych narządów. Wcześniej „przypadkowo” (razem ze spikerką TVP, Iwoną Kubicz) znalazła się na oddziale urologicznym w Warszawie u jej przyjaciółki i obserwowały życie kobiet po operacji pęcherza moczowego. Po wycięciu narządów pacjentki poruszały się jak zombi, a w miesiąc później kobiety w szpitalu w Indiach z taką samą diagnozą, pozostając w pozycji supta baddha konasana (pozycja odpoczywającej bogini) uzyskały uzdrowienie pęcherza moczowego bez konieczności interwencji chirurga. To wydarzenie wstrząsnęło nią tak mocno, że została nauczycielką jogi. Zdobywała swoje niezwykłe doświadczenie w Moskwie, pracując w dwóch szpitalach leczących głodem.

 

Ewa Banaszkiewicz prowadzi także lecznicze sesje indywidualne terapii jogicznej, podczas których pracuje nad ciałem i umysłem.

 

    © 2019 Instytut Wiedzy Waleologicznej

    kontaktdojazdregulaminpolityka prywatności Początek strony ↑

    Instytut Wiedzy Waleologicznej