RATIZAR- Oleg Władimirowicz Kluczancew – Instytut Wiedzy Waleologicznej

RATIZAR- Oleg Władimirowicz Kluczancew

Uzdrowiciel duszy i ciała.

Ukończył krasnodarską Akademię Energii Ludzkiej i Uniwersalnej oraz Duchowości. Duchowy guru i mag (ukończył 4-stopniowy kurs w Centrum Rozwoju Zdolności Nadprzyrodzonych i Uzdrowienia Człowieka „Imago” Wadima Szwariowa w Samarze), dyplomowany psycholog (ukończył studia w tym kierunku na Uniwersytecie Moskiewskim). Jest również członkiem Stowarzyszenia Wisceralnej Praktyki Kręgarskiej (masażu wisceralnego uczył się w klinice profesora Aleksandra Ogułowa w Moskwie). Praktyki duchowe rozwijał u ałtajskich i syberyjskich nauczycieli. Pochodzi z prastarego rodu kozackiego, jest staroobrzędowcem.  Charyzmatyczny, pełen spokoju wewnętrznego i mądrości życiowej duchowy nauczyciel, który chętnie dzieli się swoją wiedzą i optymizmem.

 

Wiedzie szczęśliwe życie rodzinne w malutkiej kaukaskiej wiosce razem z żoną i piątką dzieci. Żyje z dala od cywilizacji. Energię do życia czerpie ze słońca i bliskości z naturą. Jego dom znajduje się w sąsiedztwie góry Elbrus, nad rzeką. Nie ma w nim telewizora ani telefonów komórkowych, a rodzina nie ogląda ani nie słucha żadnych wiadomości – Oleg uważa, że negatywne informacje, które stamtąd pochodzą, a na które nie ma żadnego wpływu, nie są mu do niczego potrzebne, ponieważ sprzyjają negatywnym emocjom i stresowi.

 

Już w młodości interesował się magią i samodoskonaleniem duchowym, czytając wiele książek o tej tematyce. Początkowo szczególnie zajmowała go hipnoza, która jednak nie jest przez niego stosowana (Oleg uzdrawia bez ingerencji w wolną wolę człowieka). Pacjentów przyjmuje głównie w swoim domku w górach, ale często podróżuje też do nich po całej Rosji. Zadowoleni pacjenci, którym pomógł, polecają go swoim znajomym.

 

Oleg twierdzi, że podstawowym zadaniem uzdrowiciela jest przywrócenie człowiekowi jedności wewnętrznej („Целитель делает человека цельным„). Jest wrogiem wszelkiego rodzaju tabletek, które maskują jedynie prawdziwe przyczyny choroby. Uznaje natomiast, że sama choroba zawsze zaczyna się w głowie człowieka (psychika wpływa na kondycję fizyczną człowieka). Jest za to zwolennikiem ziół i terapii oczyszczającej olejkiem rycynowym, którą poleca nawet dzieciom.

 

Jego credo brzmi: Pomagać ludziom, dając im możliwość samouzdrowienia się. Jego praca z pacjentem polega głównie na rozmowie i poprawie obiegu energii. Oleg jest lekarzem emocji.

 

Energopasożyty

Uzdrowiciel twierdzi, że ludzie chorują głównie z powodu energopasożytów, które uszkadzają system energetyczny człowieka, wpływając destrukcyjnie na jego zachowanie. Energopasożyty żywią się naszymi emocjami i sterują naszym mózgiem (stąd np. nieuzasadnione wybuchy gniewu u na co dzień spokojnego człowieka). Jest wiele rodzajów energopasożytów. Mogą to być czyjeś negatywne myśli i życzenia (zwłaszcza osób nam bliskich i znajomych), własne negatywne myśli, zawiść, zazdrość, złość itp.

 


Jak uzdrawia?

Metody uzdrawiania stosowane przez Olega to: rozmowa, uwalnianie od energopasożytów, oczyszczanie aury, oczyszczanie kanałów rodowych, poprawianie obiegu energii.

 


Jego praktyki pomagają m.in. w:
– rozwiązywaniu problemów rodzinnych/osobistych,
– poprawie ogólnego stanu zdrowia,
– depresji/chronicznym zmęczeniu,
– wszelkiego rodzaju bólach,
– uwolnieniu się od nałogów.

 

Oleg uważa, że klucz do uzdrowienia człowieka leży w jego woli i w sile wiary oraz zjednoczeniu z naturą. Jest zdania, że woda i powietrze mogą wyleczyć człowieka z jakiejkolwiek choroby, jeśli tylko on sam tego chce. Natomiast cierpienie i dolegliwości fizyczne są spowodowane przez emocje np. ból wątroby najczęściej spowodowany jest nagromadzeniem w człowieku gniewu/złości. Stąd też w swojej praktyce zajmuje się usuwaniem przyczyn chorób, które zawsze tkwią w psychice człowieka. A na dowód znaczenia wiary w procesie uzdrawiania człowieka przytacza historię 5-letniej dziewczynki i jej salamandry. Zwierzę to ma zdolność samoistnej odbudowy uszkodzonych części ciała. Dziecko miało okazję obserwować, jak salamandrze odrasta uszkodzone tylne odnóże. Gdy dziewczynka w wyniku wypadku sama straciła nogę, jej kończyna również cudownie odrosła (jest to naukowo udowodniony fakt).

 

Aby naładować swoje baterie i oderwać się od problemów ludzkich, z którymi styka się na co dzień, Oleg zajmuje się produkcją rolną (uprawia warzywa i owoce), ogrodnictwem oraz majsterkowaniem i pracami budowlanymi. Twierdzi, że te typowo fizyczne prace wykonywane własnymi rękoma są bardzo pomocne w jego rozwoju duchowym.

 

Wizyty:

Oleg Władimirowicz Kluczancew przyjmuje w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 519 No Gravity do do 26.11 do godz. 12.00. Po tym terminie przyjmować będzie do końca listopada w Warszawie.

Artykuły na temat Ratizara

Słowiański uzdrowiciel – wywiad z Ratizarem

Artykuł w Gwiazdy Mówią – Ratizar

Artykuł we Wróżce – Ratizar

 

    © 2020 Instytut Wiedzy Waleologicznej

    kontaktdojazdregulaminpolityka prywatności Początek strony ↑

    Instytut Wiedzy Waleologicznej