IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

BORIS ARANOVICH

Boris Aranovich jest uznanym na arenie międzynarodowej ekspertem w dziedzinie medycyny alternatywnej i zdrowia.Założyciel i dyrektor Uniwersytetu Medycyny Naturalnej w Sankt Petersburgu. Od 1992 roku uczy w Axelsons Gymnastiska Institut w Sztokholmie.

 

Jest autorem wielu programów interaktywnych z dziedziny zdrowia, twórcą wielu innowacyjnych metod, a także uczestnikiem badań i projektów naukowych, autorem 12 książek o zdrowiu, przetłumaczonych na różne języki. Boris uczył i uczy w wielu miejscach na świecie, takich jak USA, Indie, Chiny, Ameryka Południowa, Filipiny, Hongkong, Tajwan, Francja, Niemcy itd. Obecnie wykłada w Instytucie Medycyny Alternatywnej i kieruje projektem „Zasoby ludzkie” oraz prowadzi popularny program radiowy z zakresu zdrowia pt. „Z każdym dniem lepiej i lepiej” w Radio Lidingö.

Opracował koncepcję zdrowia opartą na połączeniu mocy, oddychania, wody, właściwej diety i ruchu fizycznego. Jego metody są innowacyjne i naukowe. Koncepcja ma pomóc ciału w opracowaniu własnych zasobów w celu utrzymania zdrowia i powstrzymania starzenia się. Jest to prosta i skuteczna metoda dostosowana do współczesnego człowieka, która zwiększa siłę fizyczną i psychiczną, a także eliminuje problemy zdrowotne.

 

1991 r. – Badania w Instytucie Wychowania Fizycznego w Sankt Petersburgu: „Siła treningu mentalnego a wyniki sportowe”.
1997 r. – Badanie wpływu ruchów ideomotorycznych na rytmy mózgowe, University of Washington, Seattle, USA.
2010 r. – Badania w Instytucie Karolinska: „Wpływ pola elektromagnetycznego o niskiej intensywności na migrację i proliferację fibroblastów”, Sztokholm, Szwecja.
2011 r. – „Poprawa stanu zdrowia ludzkiego po krótkoterminowym szkoleniu metody Smart Breathe”, Shenzhen, Chiny.
2013 r. – Efekty działania Smart Breathe u starszych społeczności New Delhi,  Indie.