IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

DARIA ANFELLI

Aktorka, reżyserka i autorka sztuk teatralnych. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w dyscyplinach sztuki, muzyki i sztuk performatywnych. Studiowała fotografię wideo, teatr i mediacje artystyczne. 

Pracowała w teatrze jako aktorka, reżyserka i autorka u argentyńskiej reżyserki Gracieli Ferrari i w Polsce w Teatrze Ósmego Dnia pod dyrekcją Lecha Raczka. Z tym samym reżyserem pracowała w m.in w międzynarodowej firmie Sekta (Orbis Tertius) u Lecha Raczaka, w Teatrze Modrzejewskim (Plac Wolności) i Asocjacja 2006 (Rabin Maharal i Golem, Wytrwać) oraz we Włoszech (Brama Szarańczy, Cagliostro, To był rok 5703 i inni). Pracowała w Teatro Nuovo w Weronie, Teatro Arca, Teatro Aenigma, w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Osterwy w Gorzowie, Teatrze Fredry w Gnieźnie, w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Założyła Uqbarteatro – firmę, z którą zrealizowała kilka projektów teatralnych, później Ensemble Teatrale 22 Gradi – projekt warsztatów teatralnych z udziałem robotników-aktorów, od 2013 roku.

Wraz z rzeźbiarką i scenografką Marią Teresą Padovani oraz tancerką i performerka Giulianą Urciuoli założyła w 2015 roku Dima Contemporary Art, z którą tworzy wydarzenia artystyczne, performatywne i partycypacyjne we współpracy z artystami/wykonawcami z innych krajów łącząc różne artystyczne dyscypliny. 

(“Stań przy mnie”, “Na dłoni”, “Świętujmy ostatni dzień wojny bez wojny”, “Przemoc nie jest jadalna”, “Pop Heart Bus”,” Matka”, “Matka Boża Namiętności”, “Makijaż”, “Obudź się”, “Slow Fashion Show”, “H-air”, “Twoje metry kwadratowe”, “Blizny”, “Szept ponad hałasem”, “Co nowego”, “Leksykon”).

Prowadzi warsztaty teatralne w Europie i we Włoszech, nastawione na improwizację, rozpoznawanie ekspresji i możliwości twórczych oraz świadomość ciała i głosu, jako część rozwoju osobistego.