IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

DR GRANT MCFETRIDGE

Założyciel Instytutu Studiów nad Szczytowymi Stanami Świadomości. Opracował własną metodę z użyciem regresji służącej eliminacji traum, zwaną Uzdrawianiem Całym Sercem. Jest pionierem w dziedzinie przedurodzeniowej i urazowej psychologii. Wykorzystują nową dziedzinę psychobiologii subkomórkowej, aby znaleźć metody leczenia wielu obecnie nieuleczalnych chorób i zaburzeń fizycznych i psychicznych.

Dr McFetridge, absolwent elektrotechniki na Uniwersytecie Stanforda, pracował w dziale badań i rozwoju, a także wykładał EE w Cal Poly w Kalifornii (co nadal lubi robić od czasu do czasu, jeśli pozwala na to czas). Motywowany chęcią zrobienia czegoś z bardziej bezpośrednią korzyścią dla ludzkości, w latach 90. zaczął zajmować się pytaniem, dlaczego nie wszyscy ludzie mają wyjątkowe zdrowie fizyczne i psychiczne. Aby to zbadać, opracował oryginalną technikę regresji leczenia traumy, idealną do badania rozwoju prenatalnego, a także uzyskał doktorat z psychologii klinicznej. Jego multidyscyplinarne podejście doprowadziło ostatecznie do odkrycia, w jaki sposób biologia subkomórkowa powoduje objawy psychologiczne i fizyczne.

Autor wielu książek, m.in. SZCZYTOWE STANY ŚWIADOMOŚCI. Teoria i Zastosowanie. Nabywanie Nadzwyczajnych Stanów Duchowych i Szamańskich wydanej w czerwcu 2021 nakładem Wydawnictwa Wena

 

Istnieje w nas tęsknota za czymś wewnątrz nas, czego nie potrafimy jasno określić: niczym jakaś nieuchwytna drobina, jest to zagadka poza naszym poczuciem czasu. U niektórych z nas ta tęsknota przejawia się w postaci przeczucia, że życie polega na czymś więcej niż to, czego doświadczamy. U innych staje się ona głęboką potrzebą poznawania wewnętrznej duchowości. Inni odczuwają z kolei odmienną motywację – w głębi serca wiedzą, że świat może być znacznie lepszym miejscem. Wiedzą, że przyzwoici ludzie na całym świecie powinni odczuwać prostą radość z tego, że żyją, pozostając w spokojnej harmonii z innymi i ze światem przyrody.

Grant McFetridge