IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

DR JERZY JAROSZ

Absolwent Akademii Medycznej (Uniwersytet Medyczny) w Warszawie. Przez 30 lat był pracownikiem naukowym Centrum Onkologii w Warszawie gdzie m/in. kierował Zakładem Anestezjologii, a także Zakładem Medycyny Paliatywnej (1983 – 2012)

Był wolontariuszem ruchu hospicyjnego w Polsce i współzałożycielem Hospicjum Onkologicznego w Warszawie (1989). W latach 2013 – 2021 prowadził tam Poradnię Leczenia Bólu i Opieki Paliatywnej oraz Centrum Naukowo-Dydaktyczne.

W roku 2015 (tj 2 Lata przed legalizacją medycznych zastosowań konopi w Polsce) zorganizował Pierwszy w Polsce „Punkt Konsultacyjny Medyczna Marihuana”.Był współzałożycielem i pierwszym Prezesem Polskiego Towarzystwa Medycznej Marihuany i leków Kanabinoidowych.

Uczetniczył w projektach badawczych dotyczących wykorzystania nabiximoli w leczeniu bólów nowotworowych. Badaniu postaw polskich lekarzy wobec zastsowań konopii w celch medycznych. Jest współautorem wytycznych co do stosowania kannabis – rozdział o zastosowaniach w onkologii i medycynie paliatywnej.

Obecnie jest konsultantem w zakresie medycyny paliatywnej oraz wentylacji mechanicznej w Ośrodku „Kaśmin” koło Mińska Maz. , Hospicjum stacjonarnym oraz centrum edukacyjno-naukowym.