IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

GIULIANA URCIUOLI

Dyplomowana artystka i performerka sztuk teatralnych, choreografka, tancerka performatywna. Tańczyła w Carolyn Carlson Company na Biennale w Wenecji. Dołączyła do Szeged Contemporary Dance Company w Teatrze Narodowym w Szeged na Węgrzech. Współtworzy międzynarodowe projekty badawcze i kreacje choreograficzne w obszarze sztuk video. 

Od 2011 współtworzy stowarzyszenie kulturalne ZEBRA przy Ministerstwie Kultury Włoch. W 2015 założyła DIMA Contemporary Art i wraz z aktorką Darią Anfelli tworzy partycypacyjne działania performatywne i multidyscyplinarne wydarzenia artystyczne o tematyce społecznej i współczesnej.

Od 2014 roku pracuje w obszarze okołoporodowym jako trener spotykając kobiety i pary i rodziny w doświadczeniu porodowym. 

Specjalizuje się w wspomaganiu rozwoju neuropsychomotorycznego od urodzenia i pracuje z dorosłymi nad Ruchem Ewolucyjnym jako integralną częścią ich osobistej biografii. Praktykuje masaż bioenergetyczny i biodynamikę czaszkowo-krzyżową, co czyni go obszarem badań w dziedzinie pracy z ciałem i praktyk somatycznych w higienie osobistej.