IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

MARIO COSMIC

Mario Sanchez Avila to terapeuta i uzdrowiciel oraz uczeń tajskiego mistrza taoizmu Mantaka Chia. Mario urodził się w Meksyku, ale prowadzi zajęcia na obszarze całego globu, m.in. na Bali, w Dubaju i w Chinach. Jest twórcą innowacyjnego konceptu Body Awakening Journey – metody połączenia ciała emocjonalnego z ciałem fizycznym, wyzwolenia drzemiącej w nas energii i zbalansowania wewnętrznych emocji.

Mario urodził się zdeformowany i ledwie pięć dni po przyjściu na świat, została na nim przeprowadzana poważna operacja. Miała ona na celu wyciąć z niemowlęcia niepożądany fragment organizmu – wielkości gwoździa. Jednak nawet po jej wykonaniu, Mario nie posiadał równowagi i balansu na poziomie ramion i bioder – to doprowadziło do obarczenia go przez rówieśników pseudonimem „embrion”.

Wyśmiewany z powodu swojego ciała, Mario udawało się zapomnieć o przykrej codzienności tylko dzięki oddaniu się treningom tanecznym salsy. Na przestrzeni dziesięciu lat kontynuował taniec, aż do tragicznego wypadku, podczas surfingu, kiedy to doznał poważnego urazu w kręgosłupie szyjnym. Nie mogąc poradzić sobie fizycznie oraz psychicznie z bólem, Mario nachodziły myśli samobójcze, ponieważ nie mógł dłużej wykonywać czynności, którą naprawdę kochał – tańca.

Jak sam przyznaje: dzięki temu „cudownemu” wypadkowi przeżył swoje przebudzenie. Mario podróżował początkowo po Chinach, Japonii i Tajlandii, w poszukiwaniu metod, które mogłyby pomóc mu wyleczyć jego przypadłości. Jednak to na Bali, po miesiącach pracy na tkance powięziowej, uwolnił się od ciężaru blokad nałożonych na jego ciało.

 

Zdewastowany walką z paraliżem i deformacją ciała, Mario odniósł ostatecznie zwycięstwo. Tego samego życzył swoim najbliższym. Jego siostra, która zastała się w zgarbionej postawie przez całe życie, skorzystała z metody Body Awakening Journey, uwalniając swoje ciało i duszę. Mario uznał wtedy, że jest to temat, który chce zgłębiać i że nasze ciała kryją w sobie cuda. Od tego czasu pragnie pomagać i nieść uzdrowienie innym, na całym świecie.