Błędne koło uzależnień – Dr Piotr Pałagin / kurs ON-LINE – Instytut Wiedzy Waleologicznej
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Błędne koło uzależnień – Dr Piotr Pałagin / kurs ON-LINE

20 maja/20:00 - 26 maja/22:30 CEST

370PLN

 

Błędne koło uzależnień– Dr Piotr Pałagin / kurs on-line

Prowadzi: dr Piotr Pałagin

Data: 20, 21, 25, 26 maja

Godziny: 20.00 – 22.30 (czas środkowoeuropejski)

Ilość miejsc ograniczona: zamknięta grupa terapeutyczna, zajęcia praktyczne

Błędne koło uzależnień to cykl webinarów dr. Piotra Pałagina, który rozkłada nałogi i ich mechanizmy na czynniki pierwsze. Wykorzystuje do tego szeroką perspektywę łączącą psychosomatykę, Nową Germańską Medycynę, Totalną Biologię i lata praktycznych doświadczeń jako terapeuta i coach.

Uzależnienia mogą dotknąć każdego – bez względu na wiek, status społeczny, wykształcenie.

Uzależnienie polega na tym, że mamy pewien deficyt – miłości, uwagi, zrozumienia, bycia ważnym. Chcąc zapełnić doskwierające nam braki szukamy ukojenia, czegoś, co przyniesie nam ulgę. Najszybciej można zrobić to przez uzależnienia. Sztucznie wywołane odczuwanie przyjemności jest łatwiejsze niż znalezienie pociechy w sobie. Popadając w nałogi wydaje nam się, że wreszcie odkryliśmy sposób na poprawę nastroju, na bycie szczęśliwym, ale czy tak jest naprawdę?

Szczęście to stan odpowiadający największej wewnętrznej satysfakcji z warunków i sensu życia, samorealizacji. Fizjologicznie wiąże się z tzw. hormonami szczęścia – endorfinami, dopaminą, serotoniną. Czy wywołamy ten stan jedzeniem, alkoholem, seksem, grami komputerowymi, zakupami?

 

  • Jakie konsekwencje niosą ze sobą nałogi?
  • Jak wyrwać się z ich szponów?
  • Jak zauważyć niepokojące sygnały u innych?
  • Jak z nimi pracować?
  • Jak nie dać się nałogom?
  • Jak być szczęśliwym bez używek?
  • Jak pozbyć się deficytu – czyli źródła uzależnień?

 

10 godzin zajęć praktycznych – 4 x 2,5h:

20.05 Substancje

Między innymi alkohol, narkotyki twarde i miękkie, opiaty, leki uspokajające, tytoń, halucynogeny. Jak i dlaczego uzależniamy się od substancji? Cykl uzależnień, skutki, walka z nałogiem.

21.05 Jedzenie

Zaburzenia odżywiania, jedzenie kompulsywne (niezależne od uczucia głodu objadanie się, zajadanie emocji). Chwilowa przyjemność, jaką daje spożycie posiłku niedługo potem staje się powodem do poczucia winy i wstydu, które znów będą negatywnymi emocjami prowadzącymi do kolejnego objedzenia się. Jak się z tego wyrwać?

25.05 Seksualność i relacje

Od przyjemności do zależności – gdy relacje stają się nałogiem. Od uczucia upojenia, przez potrzebę zwiększenia “dawki” po utratę własnego Ja. Współuzależnienia. Karma pieniędzy.

26.05 Uzależnienia obsesyjno-kompulsywne

Czy pracoholizm może być tarczą odbijającą negatywne emocje? Obsesyjne myślenie i zachowania kompulsywne – skąd się biorą, o czym świadczą i dlaczego nie przynoszą ulgi?

Zajęcia będą miały formę terapeutyczną – grupa zamknięta.

 

UWAGA! PREZENT dla uczestników wykładu dr. Piotra Pałagina “Uzależnienia i nałogi”– cena niższa o 50 PLN. Kody będą rozsyłane drogą mailową. Jeśli brałeś/łaś udział, a nie dostałeś/łaś kodu, napisz do nas (recepcja@iww.pl) lub zadzwoń (‭‭+48 601 567 181‬).

 

Jeżeli jesteś terapeutą, lekarzem, psychologiem, psychoterapeutą, a Twoim celem jest pomaganie ludziom; jeżeli chorujesz, doświadczasz bólu albo czujesz, że utknąłeś i nie spełniasz się w jakimkolwiek aspekcie życia, ten kurs jest dla Ciebie.

Jeżeli zauważasz u siebie lub swoich bliskich niepokojące sygnały, objadasz się, kiedy Ci smutno, pod wpływem stresu coraz częściej sięgasz po alkohol, idziesz na zakupy, grasz w gry komputerowe – zatrzymaj się – zanim będziesz na drodze donikąd.

 

ZDOBĄDŹ BILET!

Szczegóły

Start:
20 maja/20:00 CEST
Koniec:
26 maja/22:30 CEST
Koszt:
370PLN
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://app.evenea.pl/event/palaginuzalezenienia/

Miejsce

Online

© 2020 Instytut Wiedzy Waleologicznej

kontaktdojazdregulaminpolityka prywatności Początek strony ↑

Instytut Wiedzy Waleologicznej