IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

22 Iskry Życia – Od Biologii do Mistyki

22 Iskry Życia – szkolenie ze współautorką kart – Deborah Waknine

 

godziny 13:00-19:30

przerwa obiadowa: około godziny – czas dostosowany do uczestników

26-27-28 (piątek, sobota, niedziela) kwietnia online

Szkolenie przeznaczone jest dla osób zainteresowanych Totalną Biologią/ Recall Healing, dla konsultantek/konsultantów Totalnej Biologii/ Recall Healing Psychogenealogia, coachów rozwoju osobistego, trenerek mentalnych, psychoterapeótw poszukujących noweych narzędzi terapeutycznych.

Celem szkolenie jest nauka posługiwania się kartami 22 iskry Życia. Szkolenie dostarcza merytorycznej wiedzy i informacji dotyczących każdej z 22 kart oraz ich powiązania z literami alfabetu hebrajskiego i kartami/arkanami Tarota oraz Totalną Biologią.

Celem szkolenia jest nauka posługiwania się kartami w praktyce, do terapeutycznej pracy z klientem.

Uczestnicy nauczą się prawidłowo korzystać z kart i odpowiednio posługiwać się nimi, zrozumieją ich znaczenie w kontekście konfliktów biologicznych, genealogicznych w kontekście alfabetu hebrajskiego i Tarota oraz interpretować ich znaczenie.

* W szkoleniu można wziąć udział nie posiadając jeszcze własnych kart, przeznaczone jest zarówno dla osób bez doświadczenia, jak i tych, których już korzystają z kart, ale chciałby nauczyć się sprawnie i właściwie nimi posługiwać.

*po zakupie szkolenia (w automatycznym powiadomieniu) otrzymasz 30% kod zniżkowy na zakup Kart 22 Iskry Życia.

22 Iskry Życia – Gra terapeutyczna to niezwykle cenne narzędzie pracy ze sobą lub klientem opracowane przez dr. Gerarda Athiasa i Deborah Waknine. Autorzy zainspirowani symboliką 22 liter alfabetu hebrajskiego, Tarota i koncepcji Totalnej Biologii stworzyli narzędzie terapeutyczne, które pozwala uświadomić sobie swoje najważniejsze problemy i przezwyciężyć je. Karty dzięki ich głębokiemu znaczeniu i prostocie są doskonałym narzędziem terapeutycznym.

Deborah Waknine jako terapeutka od lat pomaga ludziom w odkrywaniu tajemnic ich podświadomości. Dzięki znajomości Totalnej Biologii, którą zgłębiała z jednym z jej propagatorów dr. Gerardem Athiasem – francuskim lekarzem medycyny, autorem metody terapeutycznej GEST, autorem wielu książek, w tym słynnej pozycji „Ciało, Punkt po Punkcie” – stworzyli narzędzie – karty 22 Iskry Życia, które zawierają pełną wiedzę o człowieku. Jest w nich zarówno jego mistyczna, jak i biologiczna część.

 

„Karty nazwaliśmy grą terapeutyczną” – wyjaśnia Deborah Waknine. „Ich właściwa interpretacja pozwala lepiej zrozumieć siebie, a także wszystko to, co na się w życiu przydarza”.

Intencją autorów było stworzenie narzędzia do pracy z podświadomością, pomocne osobom, które nie znają Tarota i jego symboli lub chcą poznać ich głębsze znaczenie. Symbole Tarota zostały przełożone na słowa – stwierdzenia i pytania umieszczona na kartach są jak klucze, które otwierają drzwi do naszego sekretnego wnętrza.

 

O kartach i ich znaczeniu:

22 główne arkana Tarota i Święte Litery Hebrajskie to jak 22 istoty, 22 wibracje, 22 klucze, 22 błogosławieństwa. Zapraszają nas, abyśmy przeżywali ich spotkania jako żywe doświadczenie miłości, pozwalającej dotknąć tego, co w każdym z nas najważniejsze – wymiaru świętej wiedzy, poznania siebie i świata.

Każda litera jest potężnym symbolem, drzwiami do nieskończoności. Niesie w sobie klucz do ukrytych sfer życia, tajemny język, boski kod, który nas łączy z wiedzą przodków, z samą esencją i najwyższym aspektem życia – naszą duszą.

Każda litera jest świętym symbolem, kluczem otwierającym drzwi do wiedzy, uzdrowienia i osobistej transformacji. Łącząc się z nimi, aktywujemy ich twórczą moc i dostosowujemy się do najwyższych energii naszej duszy. Prowadzą nas do lepszego zrozumienia naszej istoty, odkrywając ukryte prawdy i ścieżki do wewnętrznej harmonii.

Dzięki wsparciu kart i natychmiastowemu przekazowi ich mądrości Déborah Waknine prowadzi Cię w inicjacyjną podróż wewnętrzną, mającą na celu odkrycie Twojego klucza, Twojej prawdy.

Déborah podczas warsztatów roztacza przestrzeń życzliwości i miłości, którą tworzymy wspólnie z uczestnikami, aby dotrzeć do źródła.

Wszystkie emocje, które przez nas przechodzą, jeśli pozwolimy im wyrazić się w ich surowym stanie, są naszymi najlepszymi sprzymierzeńcami w ponownym odkryciu drzemiącej w nas twórczej mocy.

 

Zestaw kart zawiera 4 zestawy po 22 karty:

 • 22 karty czerwone – wskazują konflikt i powiązane z nim odczucie
 • 22 karty zielone – sugerują dwa genealogiczne wspomnienia, które nie pozwalają Ci dostrzec lub/i zrozumieć swojego problemu.
 • 22 karty pomarańczowe wyjaśniają co powstrzymuje Cię przed znalezieniem rozwiązania.
 • 22 kart niebieskie ukazują Twoje atuty i podsuwają rozwiązanie, pozwalające uwolnić się od problemu.

Podczas pracy z kartami wybieramy/losujemy po kolei po karcie z każdego zestawu kolorystycznego, w odpowiedniej kolejności. Karty ukażą nam konflikt, wspomnienie genealogiczne, blokadę oraz rozwiązanie zgodne z naszymi atutami.

Konflikty mają tę właściwość, że ukazują nam naszą „niespójność”. „Niespójność” wylosowanych kart poprowadzi Cię ku rozwiązaniu.

Przykładowy rozkład kart „22 iskry życia”

 1. zestaw czerwony
  Twój konflikt: Boję się powodzenia, realizowania siebie.
  Twoje odczucie: Jestem niezrozumiana, zamykam się w sobie jak osoba autystyczna.
 2. zestaw zielony
  Twoje odziedziczone wspomnienie: Kto prowadził swobodne rozwiązłe życie?
  Poszukaj w historii rodziny kogoś, kto mówił jedno, a robił drugie.
 3. zestaw pomarańczowy
  Diagnoza gry: Nie traktuj innych ludzi jak przeciwników. Posłuchaj głosu rozsądku.
  Przeszkoda: Skończ z malkontenctwem i przestań wynajdywać powody, żeby nic nie robić.
 4. zestaw niebieski
  Twój atut: Potrafię odzyskiwać energię i ruszać ku nowym projektom.
  Twoje rozwiązanie: Przyjmuję pomocną dłoń.

22 Iskry Życia jest metodą, która wymaga przede wszystkim rozumienia przez terapeutę (lub osobę, która korzysta z nich do pracy własnej) znaczenia wynikającego z powiązania konfliktu z symboliką liter hebrajskich i Tarota w odniesieniu do danego klienta. Terapeuta przeprowadza klienta przez cały proces, pomagając mu i towarzysząc w odkrywaniu kolejnych symbolicznych przekazów.

Jak mówi Deborah Waknine – współautorka kart: „należy poszukać przyczyny swojego teraźniejszego cierpienia w dzieciństwie, ponieważ to ono odgrywa dla nas fundamentalną rolę dzisiaj”.

Praca z kartami pomaga odnaleźć ukryte w podświadomości konflikty i przetransformować je. Dzięki kartom możemy sięgnąć jeszcze dalej, do projektu/celu, do emocji, wydarzeń i doświadczeń będących udziałem naszych rodziców, a nawet jeszcze dalej, do konfliktów genealogicznych.

Zarówno w naszej podświadomości, jak i w pamięci komórkowej zapisują się wszelkie nieuwolnione emocje, blokady i traumy i przede wszystkim rodzinne historie emocjonalne, który wpływają na nasze życie, zdrowie, przekonania. Blokady te uniemożliwiają nam odkrycie i odnalezienie swojej własnej prawdy, samorealizację, tworzenie udanych związków, czy odnalezienie w życiu spełnienia.

W wydarzeniu istnieje również możliwość zakupu nagrania ze szkoleń Tarot i Święte Litery z Deborah oraz Tarot w pracy z traumami.

Deborah Waknine

Déborah Waknine: terapeutka i wykładowca. Prowadzi warsztaty w Europie i Kanadzie. Wraz z Gerardem Athiasem stworzyła grę terapeutyczną „22 Iskry Życia”. Przez wiele lat pobierała nauki u białego szamana. W swojej pracy opiera się m.in. na dekodowaniu. Badanie mądrości i symboliki 22 liter hebrajskich poprzez nauki Kabały dało jej ważną perspektywę, która umożliwiła badanie nieskończonych zasobów leczniczych, które posiada każdy z nas.

 


Podziel się tym wydarzeniem

 • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Początek:
26 kwietnia @ 13:00
Koniec:
28 kwietnia @ 19:30
Kategorie Wydarzenie:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

On-line