IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

JELITA – TRZECI MÓZG – Totalna Biologia / Recall Healing – dr Gilbert Renaud

dr. Gilbert Renaud – Totalna Biologia / Recall Healing – Superwizja

 

JELITA – TRZECI MÓZG  

7-8 sierpnia 

 

CHOROBA DWUBIEGUNOWA i inne problemy psychiczne 

5-6 lipca (nagranie)

 

godz. 19.00 – 22.00 | on-line

tłumaczenie na j.polski i j.rosyjski

Uczestnicy otrzymują 3 miesięczny dostęp do nagrania webinarium. 

Szkolenia zaliczają 6 godzin do Kursu Zaawansowanego Recall Healing

 

Jelita

W perspektywie Totalnej Biologii układ pokarmowy jest symboliczną opowieścią o naszym życiu. Najpierw sięgamy po pożądany kęs, następnie go trawimy i przyjmujemy, a to co niepotrzebne wydalamy. Dotyczy to nie tylko pożywienia, ale tez życiowych doświadczeń, emocji i relacji. Problem i choroby pojawiają się wówczas gdy odczuwamy ambiwalencję w stosunku do tego, co chcemy w swoim życiu zostawić, a co pożegnać. Najważniejsza role odgrywają w tym procesie jelita. Nie tylko odzwierciedlają konflikty ambiwalencji, ale tez stanowią nasz drugi mózg, wpływający na cały organizm, jak również na sam mózg.

 

Choroba afektywna dwubiegunowa to złożone zaburzenie przebiegające z okresowymi zmianami zachowania. Występują w niej epizody manii i depresji, co wg Totalnej Biologii jest symbolicznie związane z intensywnością i skrajnością nakładających się na siebie konfliktów emocjonalnych. Pojawia się najczęściej u osób około 20 roku życia, ale jedną z możliwych jej przyczyn jest dramatycznie trudny, tragiczny w skutkach wybór, którego którego musiała dokonać mama w okresie projekt-cel. Jeżeli zarys związany z tragiczną decyzją i koniecznością wyboru zapisał się w podświadomości dziecka jako mechanizm przetrwania, to w dorosłym życiu pojawia się jako konkretna choroba. W naszej biologii nie ma jednak takiego mechanizmu, którego nie można odwrócić.
Osoby cierpiące na chorobę dwubiegunową i inne zaburzenia psychiczne przeżywają najczęściej jednocześnie dwa konflikty emocjonalne, z których jeden może być ciągle aktywny, a drugi uaktywniać się tymczasowo. Odnalezienie pierwotnej przyczyny choroby i odpowiednia kolejność pracy z konfliktami umożliwia uwolnienie się od niej i powrót do psychicznej równowagi. 

Totalna Biologa wyjaśnia mechanizmy powstawania choroby dwubiegunowej i innych chorób psychicznych i daje realne możliwości powrotu do zdrowia.

 

Superwizje z dr Gilbertem Renaud, twórcą metody Recall Healing® / Totalna Biologia®  – Uzdrowienie przez świadomość mają na celu poszerzanie wiedzy z zakresu Totalnej Biologii® / Recall Healing® i doskonalenie warsztatu terapeutycznego osób posługujących się w swojej pracy terapeutycznej metodą Totalnej Biologii® / Recall Healing®.

 

Podczas spotkania facylitatorzy mogą podzielić się swoimi trudnymi, skomplikowanymi czy zaskakującymi przypadkami terapeutycznymi i rozwiązać je wspólnie z dr Gilbertem Renaud i pozostałymi facyltatorami.

 

dr Gilbert Renauddr Gilbert Renaud – twórca metody Recall Healing® – Uzdrawiania przez świadomość. Kanadyjski terapeuta i coach. Profesjonalista w dziedzinie medycyny holistycznej. Od 1981 roku towarzyszy ludziom w procesach głębokiego uzdrawiania. Członek Rady Naukowej Integra MedAcademy. Założył Szkołę Naturopatii Higher Laurentians w kanadyjskiej prowincji Quebec. Pobierał nauki u najlepszych specjalistów nowej medycyny na świecie.

 

Recall Healingdr Gilbert Renaud jest autorem Leksykonu Recall Healing, Totalna biologia. Biologiczne i emocjonalne znaczenie chorób i zachowańw którym przybliża temat procesów zachodzących w ciele człowieka, przedstawiając prawie 800 haseł, m.in. takich jak: depresja, bóle kręgosłupa, choroby układu krążenia, migreny, anoreksja, otyłość, cukrzyca i inne.

Recall Healing/Totalna Biologia zakłada, że każda choroba pojawia się jako najlepsze rozwiązanie naszego mózgu wówczas, gdy nasz świadomy umysł nie jest w stanie zająć się traumatyczną sytuacją i przesuwa nierozwiązany problem do podświadomości.

Uświadomienie sobie głęboko ukrytych emocji i opartych na nich przekonań i zachowań prowadzi do uruchomienia procesu zdrowienia.

Nasze wewnętrzne, nieuświadomione konflikty psychologiczne i biologiczne generują choroby i dolegliwości. Docierając do ich źródeł zapewnimy sobie zdrowie.

 

Kody rabatowe nie obowiązują na pakiety.

 


Podziel się tym wydarzeniem

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Początek:
7 sierpnia 2023 @ 19:00
Koniec:
8 sierpnia 2023 @ 22:00
Kategorie Wydarzenie:
, , ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , ,

Miejsce wydarzenia

On-line