Dieta dla mózgu i w profilaktyce chorób neurodegeneracyjnych.
● Co jeść aby w pełni wykorzystywać potencjał swojego umysłu?
● Czego potrzebuje mózg by odpowiednio funkcjonować?
● Jak poprzez dietę poprawić zdolności intelektualne, pamięć, myśleć szybciej i pracować efektywniej?
● Jak pozbyć się lub uniknąć covidovej mgły mózgowej?
● Jak zapobiegać chorobom neurodegeneracyjnym lub wspomagać ich leczenie?
● Jakie substancje z jedzenia mogą przedostawać się do mózgu i jak je wykorzystać?
Sposób odżywiania wpływa na zdolności intelektualne, postrzeganie rzeczywistości i radzenie sobie z codziennym stresem. Pożywienie intensywnie oddziałuje na wszystkie komórki ciała, jednak organem najbardziej wrażliwym na dostarczane pokarmy jest mózg.
Mózg steruje wszystkimi procesami w ciele, dlatego jego praca jest kluczowa dla funkcjonowania całego organizmu. Składniki pokarmowe stymulują produkcję enzymów, hormonów i neuroprzekaźników odgrywających kluczową rolę w procesach intelektualnych.
Czy wiesz, że ośrodkowy układ nerwowy i sto milionów komórek nerwowych są ze sobą połączone w układzie pokarmowym? Neurony potrzebują właściwego pokarmu.
Nieprawidłowa dieta może powodować problemy z pamięcią, nauką, koncentracją, ospałość, otępienie, a ponadto zwiększać ryzyko wystąpienia mgły mózgowej (pocovidowej) i chorób neurodegeneracyjnych np. Alzheimera.
Na te i inne pytania odpowie dr Jolanta Nalewaj-Nowak – psychodietetyczka, dietetyczka kliniczna, psychonkolożka specjalizująca się w holistycznym podejściu do zdrowia. Promotorka racjonalnych diet, od lat pracująca z osobami z chorobami żywieniowo-zależnymi, metabolicznymi, nowotworowymi. Wyjaśni jak zbudowany jest mózg i jak odżywianie wpływa na wszystkie zachodzące w nim procesy np. regulowanie poziomu hormonów.
W Instytucie Wiedzy Waleologicznej od lat łączymy w podejściu do zdrowia emocje, ciało i cucha. Dieta jest istotnym elementem dbania o wszystkie te aspekty. Jest też istotna w profilaktyce i procesach zdrowienia. W Totalnej Biologii, Nowej Germańskiej Medycynie, Psychosomatyce mózg ma znaczenie fundamentalne, jesteśmy nim nieustannie zafascynowani. Zachęcamy do zgłębiania wiedzy o mózgu i zależnościach pomiędzy dietą a jego funkcjonowaniem. Jesteś tym co jesz, a więc jedz i nie choruj. Nakarm swój mózg i w pełni wykorzystuj jego potencjał.
Dodatkowo:
mnóstwo praktycznych porad, przykładów i wskazówek
Dla kogo?
Wiedza na temat zdrowego żywienia jest niezbędna dla każdego, kto chce umiejętnie, bezpiecznie i w oparciu o wiedzę naukową kształtować swoją dietę. Dla każdego dla kogo emocje mają znaczenie – dla rodziców, terapeutów, specjalistów, konsultantów Recall Healing/Totalnej Biologii.
Połączenie psychologii i dietetyki pozwala lepiej rozumieć, wspierać i rozwiązywać wiele problemów zdrowotnych i życiowych.
Dr Jolanta Nalewaj-Nowak
Webinar poprowadzi dr Jolanta Nalewaj Nowak – psychodietetyczka, dietoonkolog, dietetyk kliniczny, specjalistka holistycznego podejścia do odżywiania. Promotorka racjonalnych diet, od lat pracująca z osobami z chorobami żywieniowo-zależnymi, metabolicznymi, nowotworowymi, dziećmi i ich rodzicami.
W Instytucie Wiedzy Waleologicznej od lat łączymy w podejściu do zdrowia emocje, ciało i ducha. Dieta jest bardzo istotnym elementem dbania o wszystkie te aspekty. Jest też szalenie istotna dla profilaktyki i procesu zdrowienia. Jesteś tym co jesz, a więc jedz i nie choruj.
Jak jeść, żeby czuć się dobrze, nie chorować i jeszcze do tego „dobrze” wyglądać! Oto jest pytanie! Odpowiedź na nie zna Psychodietetyka i dr Jolanta Nalewaj-Nowak, która niechętnie używa słowa dieta. Wzmacnia pozytywnie i potrafi dotrzeć ze swoją wiedzą do każdego!
Jeśli lubisz jeść, nie lubisz się ograniczać i chcesz być zdrowa / zdrowy. Nie chcesz chorować i chcesz się dobrze czuć – to webinarium jest dla Ciebie!
dr Jolanta Nalewaj-Nowak: psychodietetyczka, doktor biologii medycznej, psychoonkolog. Specjalizuje się w dietoonkologii.
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, wydział Zdrowia Publicznego – uzyskanie tytuł doktora na Wydziale Lekarskim, Katedra i Klinika ginekologii onkologicznej. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Psychoterapeutka. Psychoonkolog. W latach 2013-2019 Kierownik merytoryczny studiów psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Promotorka racjonalnych diet. Od wielu lat pracująca z osobami z chorobami żywieniowo-zależnymi, metabolicznymi, nowotworowymi oraz pomagająca parom starającym się o potomstwo. Autorka wielu artykułów naukowych i publicystycznych. Prywatnie kobieta, która zaraża swoją pozytywną energią oraz wiarą w to, co robi.