IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

Droga Świadomości – 2022 Zmieniamy Rzeczywistość – dr Piotr Pałagin

Kolejne spotkania z cyklu 2022 Zmieniamy Rzeczywistość:

7 stycznia: 22 Iskry Życia – Deborah Waknine –  webinarium bezpłatne – zapisz się
11 stycznia: Twoje relacje z samym sobą i Bogiem/Universum – dr Gilbert Renaud – zapisz się

Droga Świadomości, 2022 Zmieniamy Rzeczywistość – dr Piotr Palagin

4 stycznia 2022 godz. 20.00 – 21.30

Po webinarium kąpiel energetyczna w muzyce gongów w wykonaniu mistrzyni gongów Ireny Galińskiej.

 

Uwaga! Uczestnicy nie otrzymują nagrania webinarium

Im lepiej rozumiemy CO robimy, DLACZEGO i JAK, tym większa staje się nasza świadomość.

 

DROGA ŚWIADOMOŚCI to czwarta droga Gurdżijewa. Zawiera w sobie elementy Sufizmu, gnozy, ezoteryki chrześcijańskiej.

W swym rozwoju człowiek może generalnie podążać trzema, ustalonymi drogami, plus czwartą dodatkową – niejako specjalną.

  • Pierwsza droga jest drogą fakira, ludzi ciała fizycznego, ludzi instynktu, ruchu i zmysłów, którzy mają niewiele rozumu i niewiele serca.
  • Druga droga jest drogą mnicha, drogą religijną, drogą ludzi, którymi rządzą emocje.
  • Trzecia droga jest drogą jogina. Jest to droga umysłu.
  • Czwarta droga, którą mogą po podążać ci, którzy nie są w stanie iść żadną z trzech pierwszych dróg.

Głównym motywem trzech pierwszych dróg jest to, że wszystkie wymagają istotnego wycofania się ze zwykłego życia. Zmagania muszą odbywać się w „odosobnieniu” czy na drodze osobistej medytacji. Każda z tych metod w istotny sposób stoi w opozycji do codzienności, praktykujący mają więc pewne problemy z dostosowaniem się do „rzeczywistego świata”.

CZWARTA Droga, według Gurdżijewa, nie wymaga żadnego wycofania się z realnego świata. Nie ma ona żadnej określonej formy. Podążanie nią polega na wykorzystaniu życia do pracy nad wszystkimi jego aspektami jednocześnie. Kluczem na tej drodze jest UWAŻNOŚĆ połączoną z WIEDZĄ i WOLĄ. Można stać się na niej panem swojego ciała, umysłu i swoich emocji. Głównym wymogiem Czwartej Drogi, jest ROZUMIENIE. W możliwie największym stopniu mamy stać się na niej świadomi rzeczywistości. Nie powinniśmy robić nic, czego nie rozumiemy, chyba że robimy to w drodze eksperymentu, który prowadzić może do nowych odkryć i lepszego zrozumienia. Im lepiej rozumiemy CO robimy, DLACZEGO i JAK, tym większa staje się nasza świadomość.

Georgij Iwanowicz Gurdżijew był rosyjskim mistykiem i filozofem. Myślą przewodnią jego nauk było hasło:

Przebudźcie się! Przebudźcie się z hipnotycznego snu, którego istnienia nawet nie podejrzewacie, ku świadomości i sumieniu.

 

dr Piotr Pałagin:

Lekarz homeopata, członek Stowarzyszenia Homeopatów Wielkiej Brytanii, psychoterapeuta, seksuolog, doradca biznesu, coach, trener sukcesu, astrolog.W 1988 roku ukończył II Moskiewski Instytut Medycyny, a w 1991 roku Radziecko-Amerykańską Akademię Psychoterapii. Odbył także kursy homeopatii pod kierunkiem profesor Popowej (Kijów, 1990), a w 2005 roku kursy w Stowarzyszeniu Homeopatów Wielkiej Brytanii. Od 1991 roku Piotr Pałagin, pracuje jako terapeuta. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło mu opracować własną, zintegrowaną metodę terapeutyczną, która oddziałuje na kilka aspektów człowieka, zarówno psychiczną jak i fizyczną.

Dr Piotr Pałagin prowadzi seminaria i wykłady organizowane w Rosji, Polsce, Austrii, Stanach Zjednoczonych i na Litwie. Tematyka tych zajęć obejmuje szerokie spektrum problemów z zakresu medycyny holistycznej, astrologii, homeopatii, irydodiagnostyki, psychoterapii, rozwoju duchowego, poszukiwań swojego prawdziwego „Ja” (według Gurdżijewa) oraz przezwyciężania mechanizmów psychosomatycznych, hamujących rozwój osobowości człowieka.
Napisał m.in. Krótki przewodnik pierwszej pomocy homeopatycznej; Mity astrologów i homeopatów; Mity astrologów i psychoterapeutów; Dlaczego ludzie chorują? z serii Nauka o człowieku; Gdzie mieszka seks? wspólnie z Ireną A. Stanisławską; Być mężczyzną? Zabronione! wspólnie z Elżbietą Szwaczkiewicz.


Podziel się tym wydarzeniem

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
4 stycznia 2022
Godzina:
20:00 - 21:30
Kategorie Wydarzenie:
, , ,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

On-line