IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

OCD – zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne i co nieco o seksie wg Totalnej Biologii® dr Piotr Pałagin

Tylko do końca roku! MIKOŁAJ w IWW 

– zniżki do 45%! 

kod MIKO1 

45% na Level 1  dotyczy biletów na Level 1 szkoleń: * Recall Healing® / Totalna Biologia®;

30% na nagrania – kod: MIKON dotyczy biletów na szkolenia, które się odbyły i są dostępne w aktualnych szkoleniach;

25% na nadchodzące szkolenia i podręczniki oraz oleje CBD na www.krainazdrowia.com.pl – kod: MIKO25

20 % na „WIELKI SŁOWNIK CHORÓB I DOLEGLIWOŚCI Przyczyny i sposoby uzdrowienia od A do Z” Jacquesa Martela – kod: MARTEL 

Promocja obowiązuje do 31 grudnia, godz. 23:59 

*nie obejmuje pakietów i Międzynarodowego Instytutu Recall Healing

15-17 grudnia 2023

godz. 10:00 – 18.00 | on-line

prowadzący: dr Piotr Pałagin

Szkolenie skierowane jest do:
 • terapeutów, coachów
 • osób zainteresowanych Totalną Biologią, wpływem emocji i doświadczeń na choroby
 • każdej osoby zainteresowanej tematem chorób i zaburzeń psychicznych
Uczestnicy otrzymują:
 • Prezentację
 • 3 miesięczny dostęp do nagrania webinarium
 • Certyfikat ukończenia szkolenia
 • Osoby, które mają ukończone również szkolenie Choroby psychiczne wg Totalnej Biologii (nagranie możesz nabyć w pakiecie): Dyplom ukończenia szkolenia i Zaświadczenie na druku MEN o ukończeniu szkolenia.
Szkolenia dr Piotra Pałagina to niezbędna wiedza teoretyczna i praktyczne przykłady, w tym uczestników szkolenia, pozwalające zrozumieć biologiczny i emocjonalny aspekt chorób i zaburzeń psychicznych. To połączenie wiedzy medycznej z Totalną Biologią / Recall Healing, Nową Germańską Medycyną / Biologiką, Homeopatią i Astrologią.

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne najczęściej związane są z lękiem powodującym niepokojące, natrętne myśli oraz trudne do zniesienia wyobrażenia. Towarzyszą im przymusowe zachowania, często wręcz „rytuały” mające na celu „neutralizację” natrętnych myśli i wyobrażeń.

Kompulsje, czyli zachowania powstające w odpowiedzi na obsesje przybierają różne formy. Od częstego i długiego mycia rąk, poprzez układanie przedmiotów w odpowiedniej kolejności i porządku, po natrętne sprawdzanie kurków z gazem, upewnianie się czy drzwi są dobrze zamknięte bądź natrętne gromadzenie przedmiotów.

Wykonywanie czynności kompulsyjnych przynosi pozorną ulgę, pozwalając odzyskać chwilowe „poczucie kontroli”. Ulga jest jednak niezwykle krótkotrwała, dlatego właśnie te same czynności i rytuały są powtarzane niemal bez końca. I tak w kółko..

Jak wybrnąć z „błędnego koła” zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych?

Jakie programy realizuje mózg, kiedy popadamy w obsesję i kompulsję?

Czemu służy natrętne mycie rąk czy chodzenie do pracy zawsze tą samą i jedyną drogą?

Gdzie znajduje się prawdziwa przyczyna tych zaburzeń?

Totalna Biologia precyzyjnie wyjaśnia mechanizmy powstawania zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, wskazując konkretne doświadczenia i wydarzenia leżące u ich podłoża. Kluczem jest zrozumienie, poznanie i uwolnienie emocji uwięzionych w określonych konfliktach stanowiących ich aktywator.

Przykłady z wieloletniego doświadczenia terapeutycznego dr Piotra Pałagina przedstawione zostaną w zrozumiały i przystępny sposób. Od przyczyny konfliktu, poprzez konkretne objawy i ich biologiczne znaczenia (w kontekście danego przypadku), aż po sposoby rozwiązania konfliktu.

Dr Piotr Pałagin

Lekarz homeopata, pediatra, psychoterapeuta, astrolog. Autor unikalnej metody łączącej medycynę akademicką, homeopatię, psychosomatykę, Totalną Biologię / Recall Healing, Biologikę, Germańską Nową Medycynę, typologię, astrologię, metafizykę, symbolikę i hermeneutykę. Wykładowca, coach. Autor i współautor książek i publikacji z dziedziny homeopatii, psychosomatyki, psychologii. M.in. „Być mężczyzną? Zabronione!”, „Gdzie mieszka seks”.

 

 

 

Wraz ze szkoleniem OCD możesz również kupić nagranie ze szkolenia Choroby psychiczne wg Totalnej Biologii z dr Piotrem Pałaginem

Szkolenie „Choroby Psychiczne wg Totalnej Biologii” obejmuje wiedzę teoretyczną: podłoże chorób psychicznych, przyczyny, programy, mechanizmy powstawiania i konflikty emocjonalne (m.in projekt cel, epigenetyka, programy rodowe) dotyczące każdej z chorób oraz część praktyczną – omówienie konkretnych przykładów wraz z dokładnym wyjaśnieniem mechanizmów powstawania choroby i sposobami jej rozwiązania.

W perspektywie Totalnej Biologii wszystko ma swój biologiczny sens. Każda choroba, w tym także choroba psychiczna ma swoje uzasadnienie – jest mechanizmem umożliwiającym przetrwanie, programem, którego zadaniem jest utrzymanie nas przy życiu. Poznasz emocjonalne i rodowe przyczyny najczęstszych chorób i zaburzeń psychicznych i ich wspólny mianownik. Dowiesz się jakie są warunki ich powstania i jak się od nich uwolnić.

Choroby psychiczne wg Totalnej Biologii i ich dokładnie omówienie:

 • Autyzm, choroby ze spektrum autyzmu
 • zaburzenia zachowania
 • zespół Aspergera
 • Autyzm atypowy
 • Depresja – kobieca i męska 
 • Schizofrenia
 • Choroba dwubiegunowa
 • Histeria
 • Ataki Paniki / Stany lękowe

Dowiesz się między innymi czy brak komunikacji pomiędzy rodzicami może spowodować chorobę u dziecka i pod jakimi warunkami. Czy depresja to stan przeczekania czy „nagroda” za bycie grzecznym? Depresja męska i depresja kobieca oraz różne jej oblicza. Skąd bierze się strach, stany lękowe czy potrzeba kontroli.

Poznasz konkretne przypadki (kilka dla każdej z chorób), ponieważ za każdą z nich kryje się inna historia. Czy mają wspólny mianownik? Czy pojawiają się w tylko w określonych okolicznościach czy jesteśmy na nie „skazani”? Kiedy i jakim chorobom możemy zapobiegać i jak to zrobić?

 

Uwaga! 27 lipca startujemy z edycją 2023/2024 szkolenia Anatomia, Fizjologia, Histologia – Niezbędnik medyczny dla terapeutów Totalnej Biologii / Recall Healing – dr Piotr Pałagin

 

Jeśli jesteś studentem (do 26 roku życia), emerytem lub rencistą – skorzystaj z 50% kodu: STUDENT (podczas zakupu biletu wymagane jest wgranie legitymacji studenta, emeryta lub rencisty)

 

Kody rabatowe nie obowiązują na pakiety i bilety terminowe


Podziel się tym wydarzeniem

 • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Początek:
15 grudnia 2023 @ 10:00
Koniec:
17 grudnia 2023 @ 18:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

On-line