Jedzenie może być doskonałym wsparciem płodności kobiety i mężczyzny.
Odpowiednie odżywianie w ciąży jest istotne, jednak niemniej ważna jest dieta przed poczęciem. Często o tym zapominamy i zaczynamy zwracać uwagą na to, co jemy dopiero „po fakcie”. Tymczasem dieta ma ogromne znaczenie dla płodności, jakości ciąży i zdrowia dziecka w przyszłości.
Płodność kobiety i mężczyzny nie jest jedynie biologią, która zawsze „działa”. Możemy jednak skorzystać z naukowej wiedzy o odżywianiu i wesprzeć swój organizm „od kuchni”. W ten sposób zwiększymy szansę na poczęcie i odpowiednio przygotujemy się do ciąży.
Odżywianie wpływa na każdą komórkę ciała. Dziecko otrzymuje 50% komórek od mamy i 50% od taty. Komórki, z którymi przychodzi na świat towarzyszą mu całe życie. Warto wiedzieć jakie produkty jeść, aby komórki rodziców obfitowały we wszystkie niezbędne składniki.
Dbając o swoją dietę z wyprzedzeniem (rok – 9 miesięcy przed poczęciem) zwiększamy szansę na ciążę i zdrowie dziecka w przyszłości.
Na webinarze w kontekście Totalnej Biologii, Psychodietetyki i Dietetyki klinicznej omówione zostaną tematy dotyczące diety przed poczęciem i zwiększającej szansę na dziecko.
● Jak zdrowo przygotować się do ciąży – dieta kobiety i mężczyzny?
● Co jeść, aby wesprzeć starania o dziecko?
● Jakie produkty wpływają pozytywnie na płodność mężczyzny i kobiety?
● Kiedy i po jakie suplementy sięgać?
● Dieta dla osób mających problem z płodnością i starających się o dziecko.
Dowiesz się też jak na płodność wpływają codzienne rytuały i nawyki (nawet te pozornie niezwiązane z płodnością).
Otrzymasz mnóstwo praktycznych porad i informacji, a także skrypt z podpowiedziami, które możesz mieć zawsze pod ręką.
Dla kogo:
● dla osób, które chcą świadomie przygotować się do ciąży
● dla osób, które starają się o dziecko
● dla terapeutów, którzy chcą wspierać swoich pacjentów w staraniach o dziecko
Zacznij już dziś!
dr Jolanta Nalewaj-Nowak: psychodietetyczka, doktor biologii medycznej, psychoonkolog. Specjalizuje się w dietoonkologii.
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, wydział Zdrowia Publicznego – uzyskanie tytuł doktora na Wydziale Lekarskim, Katedra i Klinika ginekologii onkologicznej. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Psychoterapeutka. Psychoonkolog. W latach 2013-2019 Kierownik merytoryczny studiów psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Promotorka racjonalnych diet. Od wielu lat pracująca z osobami z chorobami żywieniowo-zależnymi, metabolicznymi, nowotworowymi oraz pomagająca parom starającym się o potomstwo. Autorka wielu artykułów naukowych i publicystycznych. Prywatnie kobieta, która zaraża swoją pozytywną energią oraz wiarą w to, co robi.