IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

TRIADY i RELACJE – Totalna Biologia / Recall Healing – dr Gilbert Renaud

dr. Gilbert Renaud – Totalna Biologia / Recall Healing – Superwizja

TRIADY i RELACJE

10-11 października

PRAGNIENIA I FRUSTRACJE

7-8 listopada

godz. 18.00 – 21.30 | on-line

tłumaczenie na j.polski i j.rosyjski

Uczestnicy otrzymują 3 miesięczny dostęp do nagrania webinarium. 

Każda z Superwizji zalicza 6 godzin do Kursu Zaawansowanego Recall Healing

Aby uczestniczyć w superwizji zalecana jest przynajmniej podstawowa znajomość Totalnej Biologii/ Recall Healing. Superwizje są przestrzenią do wymiany doświadczeń oraz pogłębiania wiedzy w danym zakresie tematycznym.

TRIADY i RELACJE

10-11 października

W perspektywie Totalnej Biologii/Recall Healing podstawową konstrukcją rodzinną jest relacja: mama – tata – dziecko. Ta pierwsza i najważniejsza relacja w naszym życiu znajduje odzwierciedlenie w każdym jego aspekcie. Postrzegamy siebie przez jej pryzmat, na jej podstawie budujemy przyszłe relacje, w odniesieniu do niej postrzegamy rodzinie role.

Triady rodzinne to emocjonalne „układanki” pomiędzy mamą, tatą i dzieckiem. Składają się na nie relacje: matka-ojciec, matka-dziecko, ojciec-dziecko. Wynikają ze wzajemnych połączeń tworzących specyficzne trójkąty. Wszystko, co emocjonalnie zachodzi w ich obrębie manifestuje się w ciele, wyborach życiowych i zachowaniach.

Według dr Gilberta Renaud każdy partner, który pojawia się w naszym życiu przyciągany jest przez nasz emocjonalny ból z dzieciństwa. Triada – mama – tata – ja ma tutaj ogromne znaczenie. Nawiązując relację nieświadomie powtarzamy schemat, którego doświadczyliśmy w dzieciństwie. Każda osoba, z którą wchodzimy w relacje pojawia się po to, by w nas go uruchomić, dając nam szansę na rozwiązanie.
Próbując zrozumieć swoje życiowe relacje, zachowania swojego partnera, szefa, przyjaciela najpierw przyjrzyj się sobie. Dlaczego koleżanki zawsze odwracają się od Ciebie, nie zauważają Cię? Dlaczego to Ty zawsze zabiegasz czyjeś względy? Dlaczego to zawsze Ciebie porzuca partner? Dlaczego wciąż jesteś niezadowolona/niezadowolony ze swoich relacji?

Wgląd w rodzinne triady pomoże Ci znaleźć odpowiedzi, nie tylko na kwestie związkowe, ale też zdrowotne. Co więcej, uświadamiając sobie te schematy i uwalniając je Twoje relacje zaczną wyglądać inaczej. Lustro, czyli to, co widzisz w innych nie będzie już potrzebne, ponieważ Twój konflikt zostanie uświadomiony.

 

PRAGNIENIA I FRUSTRACJE

7-8 listopada

W życiu każdej osoby pragnienia i frustracje są nieodłącznie obecne. To dwa istotne aspekty ludzkiego doświadczenia emocjonalnego i psychicznego. Pragnienia stymulują rozwój i motywują do działania, podczas gdy frustracje mogą dostarczać cennych nauk, skłaniając Cię do refleksji i zmiany swoich strategii. Ważne jest, aby umieć radzić sobie zarówno z pragnieniami, jak i frustracjami, aby osiągnąć satysfakcję i równowagę emocjonalną w życiu.

W kontekście Totalnej Biologii:
Pragnienia są związane z potrzebami lub konfliktami emocjonalnymi, które mają wpływ na nasze zdrowie. Spełnienie tych pragnień może pomóc w uzdrowieniu i zapobieganiu chorobom.
Frustracje wynikające z nierozwiązanych konfliktów emocjonalnych lub traum z przeszłości są jednym z głównych czynników powodujących choroby. Rozwiązanie tych frustracji jest kluczem do zdrowia.

Przyjrzyj się swoim pragnieniom. Co skłania Cię do dążenia do osiągnięcia określonych celów, spełnienia potrzeb lub realizacji marzeń. Jakie formy mają Twoie pragnienia? Sukcesu zawodowego, miłości, szczęścia, zdrowia, bogactwa czy rozwoju osobistego?

Niezaspokojenie jakich pragnień jest dla ciebie najbardziej Frustrujące? Jakie uczucia są dominujące? Złości, smutku, bezradności czy niezadowolenia?
Zapanuj nad swoimi emocjami i uczuciami zanim skumulowane frustracje doprowadzą do negatywnych skutków zdrowotnych, zarówno psychicznych czy fizycznych – stresu, depresji, choroby serca.

Superwizje z dr Gilbertem Renaud, twórcą metody Recall Healing® / Totalna Biologia®  – Uzdrowienie przez świadomość mają na celu poszerzanie wiedzy z zakresu Totalnej Biologii® / Recall Healing® i doskonalenie warsztatu terapeutycznego osób posługujących się w swojej pracy terapeutycznej metodą Totalnej Biologii® / Recall Healing®.

 

Podczas spotkania facylitatorzy mogą podzielić się swoimi trudnymi, skomplikowanymi czy zaskakującymi przypadkami terapeutycznymi i rozwiązać je wspólnie z dr Gilbertem Renaud i pozostałymi facyltatorami.

 

dr Gilbert Renauddr Gilbert Renaud – twórca metody Recall Healing® – Uzdrawiania przez świadomość. Kanadyjski terapeuta i coach. Profesjonalista w dziedzinie medycyny holistycznej. Od 1981 roku towarzyszy ludziom w procesach głębokiego uzdrawiania. Członek Rady Naukowej Integra MedAcademy. Założył Szkołę Naturopatii Higher Laurentians w kanadyjskiej prowincji Quebec. Pobierał nauki u najlepszych specjalistów nowej medycyny na świecie.

 

Recall Healingdr Gilbert Renaud jest autorem Leksykonu Recall Healing, Totalna biologia. Biologiczne i emocjonalne znaczenie chorób i zachowańw którym przybliża temat procesów zachodzących w ciele człowieka, przedstawiając prawie 800 haseł, m.in. takich jak: depresja, bóle kręgosłupa, choroby układu krążenia, migreny, anoreksja, otyłość, cukrzyca i inne.

Recall Healing/Totalna Biologia zakłada, że każda choroba pojawia się jako najlepsze rozwiązanie naszego mózgu wówczas, gdy nasz świadomy umysł nie jest w stanie zająć się traumatyczną sytuacją i przesuwa nierozwiązany problem do podświadomości.

Uświadomienie sobie głęboko ukrytych emocji i opartych na nich przekonań i zachowań prowadzi do uruchomienia procesu zdrowienia.

Nasze wewnętrzne, nieuświadomione konflikty psychologiczne i biologiczne generują choroby i dolegliwości. Docierając do ich źródeł zapewnimy sobie zdrowie.

 

Kody rabatowe nie obowiązują na pakiety.

 


Podziel się tym wydarzeniem

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Początek:
10 października 2023 @ 18:00
Koniec:
11 października 2023 @ 21:30
Kategorie Wydarzenie:
, , ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , , ,

Miejsce wydarzenia

On-line