IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Ładowanie Wydarzenia

PanEuRytmia – Taniec DUSZY – ARDELLA NATHANAEL – wykład bezpłatny

Instytut Wiedzy Waleologicznej i Wydawnictwo Wena zapraszają na bezpłatny wykład z Ardellą Nathanael  – PanEuRytmia – Taniec DUSZY

 

22 marca, godz. 18:00 – 19:45 | on-line

webinarium w j.angielskim, tłumaczenie na: j.polski – wymagana rejestracja

Zaproś swoją DUSZĘ do tańca w rytmie Wszechświata! Dołącz do bezpłatnego spotkania z Adrellą Nathanael – nauczycielką PanEuRytmii i dowiedz się, czym jest ta niezwykła i dostępna dla każdego metoda poszerzania świadomości, osiągania głębokiej harmonii i zdrowia.

PanEurytmia jest dogłębną praktyką dla ciała, umysłu i ducha, dla ludzi w każdym wieku i na każdej ścieżce życiowej. Nie jest związana z religią, chociaż ateiści i ludzie wszelkich wyznań zauważają, że dostraja się do ich filozofii życiowej, jakakolwiek by ona nie była, i pomaga im przeżyć życie z większym sensem”

Przez ponad 25 lat studiowałam i praktykowałam starożytne i nowoczesne dyscypliny psychofizyczne i duchowe. Uważam, że PanEuRytmia jest narzędziem o największej mocy transformacyjnej spośród dostępnych dziś na tej planecie. Nigdy nie czułam takiego zaufania do siebie i do Wszechświata oraz takiej nadziei i radości, jakie odczuwam, od kiedy tańczę PanEuRytmię” Ardella Nathanael

 

Ardella Nathanael to jedna z najlepszych nauczycielek PanEuRytmii na świecie. PanEuRytmią zajmuje się od 1983 roku, a uczy jej od 1988. Zapoznała tysiące ludzi w różnym wieku z mocą tkwiącą w tym „Tańcu Duszy. Przyczyniła się do rozprzestrzenienia się tego medytacyjnego tańca w Europie Zachodniej. Uczyła się przeróżnych form tańca m.in baletu, tańca ludowego, tańca Sufi i Kathak Kali, ale to właśnie w PanEuRytmii odnalazła swoje prawdziwe powołanie. Ardella to prekursorka i pasjonatka duchowych tradycji i tańca, autorka książek m.in „PanEuRytmia – Taniec DUSZY”. 

Czym jest PanEuRytmia?

PAN (z greckiego) oznacza całość, Naturę, Wszechświat, Całość Stworzenia, EU – oznacza harmonijny, dobry, RYTMIA – oznacza rytmiczny ruch. PanEuRytmia – to ruch i harmonia Wszechświata, a w praktyce jest ćwiczeniem medytacyjnym w tańcu, które ma zestroić nas z rytmem i harmonią Wszechświata.

PanEuRytmia składa się z dwudziestu ośmiu tańców, którym towarzyszy dwadzieścia osiem utworów muzycznych. Każdy z układów tanecznych ma swoją nazwę i wyraża określoną ideę. Opracował je Mistrz Beinsa Duno (właściwie: Petyr Dynow, 1864 – 1944, bułgarski muzyk, uzdrowiciel i teolog), który od 1900 roku organizował regularnie wykłady i coroczne sierpniowe konwenty. Odbywają się one do dziś, w górach Riła i nad Siedmioma Świętymi Jeziorami. Obecnie PanEuRytmii naucza się na całym świecie, ponieważ tkwi w niej zdumiewająca moc i niezwykły potencjał.

PanEuRytmia została stworzona, by umożliwić poszerzanie własnej świadomości, otwarcie serca i umysłu oraz na różnych poziomach istnienia: fizycznym, mentalnym i duchowym, w celu dostrojenia się do wzrastającej świadomości i coraz wyższych wibracji ziemi. Praktyka pomaga uwolnić emocje i przywrócić harmonię, a także uwolnić się od natłoku myśli i zamętu naszego umysłu i docenić to, jak umysł funkcjonuje naprawdę. Dzięki temu, możemy łatwiej radzić sobie z każdym wyzwaniem postawionym przed nami przez życie.

PanEuRytmia jest aktywnością fizyczną, a każdy ruch działa na wyższe aktywności energetyczne i otwiera świadomość. Poprzez muzykę i ruch wpływa na serce, całe ciało i układ nerwowy. Działa tak jak Tai-Chi, ale wykonywane w rytm muzyki – to medytacja w ruchu o głębokim wewnętrznym znaczeniu.

Peter Dawkins, jeden z czołowych nauczycieli duchowych w Anglii, mówi o PanEuRytmii: „pozwala osiągnąć lepszy wgląd i zrozumienie niż wgląd i zrozumienie, które można uzyskać w jakikolwiek inny sposób”.

Codzienne tańczenie PanEuRytmii przynosi szereg korzyści i rzeczywiście w ten sposób warto ją wykonywać, codziennie rano na rozpoczęcie dnia.

Dołącz do bezpłatnego wykładu z Ardellą Nathanael i dowiedz się więcej!

 

Wiosenne Przebudzenie – Pierwszy Dzień Wiosny – zajęcia praktyczne – Tadeusz Bela

Zapraszamy Cię na bezpłatne zajęcia praktyczne PanEuRytmii – 23 marca, godzina 9:00-11:00. „Pierwszy Dzień Wiosny” – Poznań/Plewiska, ul.Kolejowa 2, budynek 4, NoGravity Studio – zapisy kursy@iww.pl lub 669 942 000

Wiosna symbolizuje przebudzenie, nie tylko Ożywionej Natury, ale także Duszy Ludzkiej. Zaproś swoją Duszę do przepięknego tańca w rytmie Wszechświata! Poznasz pierwsze dziesięć ruchów PanEuRytmii związanych między innymi z pierwotnym przebudzeniem człowieka na zrozumienie, czym jest życie i doświadczanie jego pełni!

Pierwsze 10 ruchów symbolizuje:

 • Przebudzenie
 • Pojednanie
 • Dawanie
 • Wznoszenie się
 • Wywyższanie
 • Otwieranie Się
 • Wyzwolenie
 • Klaskanie
 • Oczyszczanie
 • Latanie

Dołącz do nas i doświadcz PanEuRytmii – zaproś swą Duszę do tańca i poczuj WIOSNĘ!

Zajęcia poprowadzi Tadeusz Bela – nauczyciel, praktyk i pasjonat PanEuRytmii, której uczył się między innymi od Ardelli Nathaniel; tłumacz książki Ardelli Nathanel „Taniec Duszy”.

Planujmy zajęcia cykliczne z PanEuRytmii w soboty, szczegóły już wkrótce!

 

 


Podziel się tym wydarzeniem

 • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
22 marca
Godzina:
18:00 - 19:45
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

On-line