IWW – Instytut Wiedzy Waleologicznej

Kości wg Totalnej Biologii

Kości są bardzo ważne – są tym, co zostaje z nas po śmierci, niemal wiecznym wspomnieniem, które po sobie zostawiamy. Zatem wszelkie zmiany lityczne (od greckiego słowa „lytikos” – „tracić”), czyli niszczenie kości, wyrażają znaczenie: „Nie chcę być zapamiętany/a”, natomiast przyrost tkanki kostnej: „Nie zapominajcie o mnie, chcę być zapamiętany/a, chcę być widoczny/a”.

Każda kość odpowiada określonemu rodzajowi dewaluacji, obniżenia wartości. Reakcja kości będzie się różnić w zależności od siły stresu, jakiego doświadcza człowiek. Należy brać pod uwagę kilka różnych modeli:

 • Fizjologię,
 • Archetypy Tarota i znaczenia w języku hebrajskim,
 • Ogólne znaczenie kości jako „pośrednika”, „łącznika”.

Na przykład: Kość udowa jest łącznikiem pomiędzy biodrem, a kolanem. Jedna z możliwych interpretacji brzmi: biodro wyraża nasze pragnienia i seksualność, kolano odpowiada naszym potrzebom. Zatem kość udowa to związek, połączenie naszych potrzeb i pragnień. Zadaniem konsultanta jest pomóc klientowi odnaleźć sytuację konfliktową. W pierwszej kolejności należy rozważyć takie klasyczne znaczenia „kości udowej”, jak: sprzeciw, niezgoda, niezdolność do pogodzenia się ze stratą, przymus, obniżenie wartości o wydźwięku seksualnym itp.

Funkcje kości:

 • Podpierają struktury organizmu.
 • Tworzą rusztowanie ciała.
 • Chronią narządy położone w głębi ciała.
 • Umożliwiają ruch.
 • Wyznaczają granice jam ciała.
 • Wraz z tarczycą i przysadką mózgową uczestniczą w przetwarzaniu wapnia.
 • Uczestniczą w usuwaniu toksyn.
 • Zawierają szpik kostny, w którym powstają krwinki.
   

Rola oparcia, jaką pełnią kości, jest bardzo znacząca – świadczą o tym konflikty biologiczne z nimi związane. Szczególnie w przypadku czaszki i klatki piersiowej ważna jest także rola ochronna. Zatem słowa-klucze dla kości to: oparcie i ochrona, wraz z wydźwiękiem odpowiednim dla kości będącej biologicznym przełożeniem danego konfliktu.

Symbolicznie, kości wiążą się z odpowiedzialnością, ponieważ uczestniczą w przetwarzaniu wapnia – a więc pozostają pod wpływem Saturna, symbolizującego dorosłość. To właśnie „odpowiedzialność” odróżnia dorosłych od dzieci.

Gdy doświadczamy schorzeń układu kostnego, symbolicznie mówimy: „nie radzę sobie ze swoimi obowiązkami, z odpowiedzialnością” 

Oczywiście należy brać pod uwagę wydźwięk odpowiedni dla danej (danych) kości. W języku hebrajskim występują rdzenie, z których tworzy się poszczególne słowa. Każda z liter alfabetu hebrajskiego ma wartość liczbową. Słowa o tej samej wartości są powiązane. Łączy je ukryte znaczenie, co wykorzystuje się m.in. w interpretacjach Biblii.

Biologia

Kości są tym, co zostaje z nas po śmierci. Są podstawą naszej wartości, nawet gdy upłynie życie. Dlatego przejawiają się w nich choroby związane z obniżeniem wartości, wyrażanym takimi słowami, jak: niezdolny, gorszy, „jestem nikim”, niegodny, pomijany, upokorzony, żałosny… Pacjenci sami mówią o sobie: niekompetentny, głupi, nieciekawy, nieważny… nie wiedziałem… nie potrafiłem… nie chciałem… itp. Sami siebie obrażają, mówiąc o sobie np. „jestem kretynem”, i muszą nauczyć się to zauważać.

Wszyscy doświadczamy czasem obniżenia wartości, ale często w różnych znaczeniach i obszarach: intelektualnym, seksualnym, emocjonalnym, fizycznym, duchowym. By wyzdrowieć, pacjenci muszą użyć tych samych słów, którymi się obrażają. Zwykle wypowiadają je bez zastanowienia, ukazując ukryte przekonania danej osoby na swój temat – często wulgarne lub obrzydliwe.

Terapeuta Totalnej Biologii musi pracować z każdym klientem indywidualnie, szanując jego odrębność i integralność, by pomóc mu odnaleźć wzorce i konflikty ukryte w głębi umysłu. To jest najważniejszy cel terapeuty Recall Healing. Jako terapeuci, musimy pozostać otwarci na różne możliwości.

 

Wszystkie informacje przekazywane podczas Recall Healing/Totalna Biologia BASIC (Level 1, 2, 3) stanowią podstawę Recall Healing – są kluczowe dla zrozumienia Systemowej Psychosomatycznej Terapii Recall Healing®/Totalna Biologia® Uzdrawianie przez świadomość. Kości są omawiane na Level 2.

Warsztaty dotyczące szkieletu (The Full Body – Ciało punkt po punkcie I Szkielet, zęby, punkty akupunktury, meridiany) są uzupełnieniem i rozszerzeniem wiedzy zdobytej podczas szkolenia BASIC. Najbliższe szkolenie The Full Body – Ciało punkt po punkcie I Szkielet, zęby, punkty akupunktury, meridiany – 24–26 września prowadzi dr Michelle LaMasa Dawson. 

Instytut Wiedzy Waleologicznej (IWW) jest jedyną placówką, certyfikowaną do nauczania metody Recall Healing®/Totalna Biologia® w Polsce.

Źródło: Naturoterapia w praktyce.

 

International Recall Healing® Institute 2023-2024 – on-line: Institute 1

Prowadzi: dr Michelle LaMasaSchrader-Dawson / USA, współzałożycielka wraz z dr Gilbertem Renaud Międzynarodowego Instytutu Recall Healing. Vicedyrektor i Edukator Międzynarodowego Instytutu Recall Healing® Jej praca doktorska dotyczyła metody terapeutyczno-rozwojowej Recall Healing.

Recall Healing® / Totalna Biologia® – Basic

Tylko do końca roku! MIKOŁAJ w IWW  - zniżki do 45%! kod MIKO1  45% na Level 1  dotyczy biletów na Level 1 szkoleń: * Recall Healing® / Totalna Biologia®; 30% na nagrania - kod: MIKON dotyczy …

Recall Healing® / Totalna Biologia® – Basic Czytaj dalej »

Online,

Recall Healing® / Totalna Biologia® – Advanced Level – 2024

Tylko do końca roku! MIKOŁAJ w IWW  - zniżki do 45%! kod MIKO1  45% na Level 1  dotyczy biletów na Level 1 szkoleń: * Recall Healing® / Totalna Biologia®; 30% na nagrania - kod: MIKON dotyczy …

Recall Healing® / Totalna Biologia® – Advanced Level – 2024 Czytaj dalej »

On-line,

International Recall Healing® Institute 2023-2024 – on-line: INSTITUTE 2

Tylko do końca roku! MIKOŁAJ w IWW  - zniżki do 45%! kod MIKO1  45% na Level 1  dotyczy biletów na Level 1 szkoleń: * Recall Healing® / Totalna Biologia®; 30% na nagrania - kod: MIKON dotyczy …

International Recall Healing® Institute 2023-2024 – on-line: INSTITUTE 2 Czytaj dalej »

On-line,

Podziel się:

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Więcej wiedzy

Powiązane artykuły

Kości wg Totalnej Biologii

Kości są bardzo ważne – są tym, co zostaje z nas po śmierci, niemal wiecznym wspomnieniem, które po sobie zostawiamy. Zatem wszelkie zmiany lityczne (od greckiego słowa „lytikos” – „tracić”),

Przebudzenie energii seksualnej by MARIO – video

Zapis webinarium z Mario, które odbyło się 21.07.2023     Body Awakening Journey. Warsztaty ROZBUDZAJĄCE CIAŁO 29 lipca, godz. 10.00-18.00 | Plewiska, k.Poznania Warsztaty w j.angielskim z tłumaczeniem na j.polski